eReport.sk
Toto sa nestal prvýkrát!
Anka Žitná Lučaiová. Foto: fb/anka.zitna

Moderátorka Žitná: Tých chlapcov s papierom so slovenskou pečiatkou nám začnú vracať!

Nemecko začína strážiť hranice s Českom a Poľskom. Dôvodom je neustále sa zhoršujúca situácia s migráciou cez balkánsku trasu. Takto začína svoj status na sociálnej sieti Anka Žitná Lučaiová. V týždenníku Plus 7 dní moderuje reláciu Tak takto.

„Spolu s Poliakmi a Čechmi vytvoria operačnú skupinu proti pašerákom ľudí,“ pokračuje Žitná. Pridáva aj link z portálu idnes.cz. Mimochodom, o tom, že Nemecko zvažuje stále kontroly na hraniciach s Českom a Poľskom, písal v piatok večer aj eReport.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Poľsko a Ukrajina obnovili rokovania

Žitná: Začnú nám ich vracať

„Nemecká ministerka vnútra Faeserová oznámila v parlamente, že do konca augusta požiadalo v Nemecku o azyl 200 tisíc migrantov a do konca roka môže počesť žiadostí stúpnuť na 400 tisíc. Nemecké regióny dlhodobo hlásia, že sú v starostlivosti o migrantov na pokraji svojich kapacít,“ pokračuje Anka Žitná.

A ďalej sa pýta rečnícky: „Čo z toho vyplýva pre Slovensko? Tých chlapcov s papierom so slovenskou pečiatkou nám sem začnú vracať.„A je vysoko pravdepodobné, že najneskôr po voľbách aj Česi urobia na hraniciach opatrenia. Také, aby ich nemuseli obmedzovať kontroly na hranici s Nemeckom,“ dodáva moderátorka.

„Ak má vyše 80 miliónové Nemecko problém zvládnuť 400 tisíc migrantov, päť a pol miliónové Slovensko urobí čo s tými tisíckami, čo im hamranovci vydali potvrdenia?,“ uzatvára svoj status Anka Žitná Lučaiová.

Zdroj: fb/anka.lucaiova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moderátorka Žitná: Tých chlapcov s papierom so slovenskou pečiatkou nám začnú vracať!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php