eReport.sk
Nancy Faeserová, nemecká ministerka vnútra. Foto: wikipedia

Nemecko zvažuje stále kontroly na hraniciach s Českom a Poľskom

Nemecká vláda v reakcii na nápor nelegálnych migrantov zvažuje zavedenie stálych kontrol na hraniciach s Českom a Poľskom. V piatok to vyhlásila nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

„Dočasné stále kontroly by mohli ľudí od nelegálnej migrácie odradiť,“ povedala Faeserová pre nedeľník Welt am Sonntag. Dodala, že Nemecko už teraz zvýšilo počet policajtov na hraniciach s východnými susedmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je to skutočne komunikácia medzi Matovičom a Kočnerom?
  2. HLAS je pripravený.

Berlín migrantov nechce

Ministerka však upozornila, že prísnejšie kontroly nebudú znamenať, že „neprídu žiadni žiadatelia o azyl“.  „Ak niekto požiada na hranici o azyl, Nemecko musí zo zákona žiadosť preskúmať“,dodala. Taktiež vyhlásila, že ako zásadnú vníma ochranu vonkajších hraníc Európskej únie, ktorú dosiahne spoločným azylovým systémom.

Nemecko, Poľsko aj Česko sú súčasťou EÚ aj schengenského priestoru. Zavedenie hraničných kontrol v schengenskej zóne je povolené len za výnimočných okolností.

Minulý týždeň Berlín oznámil, že neprijme viac migrantov žijúcich v Taliansku v rámci dobrovoľného mechanizmu solidarity. Tento mechanizmus je vytvorený s cieľom pomôcť hraničným štátom EÚ, ktoré sú často prvými miestami, kam migranti prichádzajú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko zvažuje stále kontroly na hraniciach s Českom a Poľskom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php