eReport.sk
Maroš Žilinka, foto: tasr

Žilinka zasiahol! Dal pokyn na preverenie situácie, keď mal vraj Fico pomáhať priateľke pri previerke

Prípad, keď mal expremiér Robert Fico údajne pomôcť svojej priateľke Kataríne Szalayovej pri bezpečnostnej previerke, začína naberať grády. Po tom, čo sa chce prípadom zaoberať už aj parlamentný výbor na kontrolu činnosti NBÚ sa do veci vložila aj krajská prokuratúra.

Krajská prokuratúra v Bratislave má na pokyn generálneho prokurátora Maroša Žilinku preveriť, či nedošlo k spáchaniu trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a návodu na tento trestný čin. „Zároveň generálny prokurátor SR uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave, aby ako vedúci služobného úradu preveril, či v tejto súvislosti zo strany právnej čakateľky prokuratúry K. S. nedošlo v rozpore so základnými povinnosťami právneho čakateľa prokuratúry ku konaniu, ktoré by mohlo narušiť vážnosť prokuratúry,“ povedal hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).

Fico vraj pomáhal svojej priateľke s bezpečnostnou previerkou. – Foto: tasr

Podozrenia o tom, že mal Fico zabezpečovať svojej priateľke v NBÚ ponechanie bezpečnostnej previerky, majú vyplývať z medializovaných videí z poľovníckej chaty. Denník N zverejnil prepis, na ktorom sa má expremiér ponosovať, že NBÚ hrozila Szalayovej odobratím previerky na dôverné. Dôvodom malo byť luxusné auto, na ktorom Szalayová jazdila.

Čítaj viac:

  1. Robert Fico počas tlačovky Smeru.

„Napísali jej, že majú informácie, ktoré ich oprávňujú zobrať jej previerku na dôverné, má previerku na dôverné, a že musí prísť a dôvodom je, že jazdí na aute, ktoré nám serie na hlavu,“ mal povedať na poľovníckej chate Fico advokátom Marekovi Parovi a Pavlovi Gašparovi ako aj podnikateľovi Miroslavovi Bödörovi. Fico sa mal nakoniec dostať k otázkam, na ktoré sa mali Szalayovej pýtať a tak sa na ne mohla pripraviť. Témou sa bude na mimoriadnom zasadnutí zaoberať na budúci týždeň Osobitný kontrolný výbor Národnej rady SR na kontrolu činnosti NBÚ.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka zasiahol! Dal pokyn na preverenie situácie, keď mal vraj Fico pomáhať priateľke pri previerke

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti