tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Maroš Žilinka, foto: tasr

Žilinka zase vysvetľoval cestu do Moskvy. Šeliga frflal: A toto v Rusku neokomentuje!

Pracovná cesta generálneho prokurátora Maroša Žilinku do Moskvy, kde začiatkom roka oslávil výročie ruskej prokuratúry, stále vyvoláva emócie. Najskôr mal cestu vysvetľovať poslancom zahraničného výboru, v utorok sa ho na to zase pýtali na Ústavnoprávnom výbore NR SR.

Hoci téma nebola súčasťou programu, rozhodol sa ju otvoriť poslanec za stranu Za ľudí Juraj Šeliga. „Nevnímam to ako negatívum, že sme sa osláv istého výročia ruskej prokuratúry ako historickej udalosti, zúčastnili. Nebol som tam ani sám a ani jediný z Európskej únie,“ povedal Žilinka s tým, že sa udalosti zúčastnili napríklad aj zástupcovia z Belgicka, Slovinska, Nórska či Rumunska.

Žilinku si predvolali na Ústavnoprávny výbor NR SR. – Foto: NR SR

Šeliga sa však pýtal na vhodnosť takejto cesty. „V Rusku bola zabitá novinárka a nevyšetrilo sa to. Ja sa na to pýtam pre toto. A náš generálny prokurátor to v Rusku neokomentuje,“ frflal bývalý podpredseda parlamentu.

Pri každom jednom stretnutí s generálnym prokurátorom Ruskej federácie sme apelovali na zákonnosť, dohľad nad zákonnosťou a na dodržiavanie a rešpektovanie ľudských práv a slobôd. Preto sa aj jedna z týchto tém stala programom spolupráce, ktorú sme s generálnym prokurátorom podpísali. Nie som ten, kto by mal vynášať politické súdy, ak stretnutie bolo vecné, pracovné a nie politického charakteru, trvala na svojom generálny prokurátor.

Čítajte viac:

  1. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka
  2. Marián Kéry (Smer-SD
  3. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

Podľa Žilinku boli naše vzťahy s Ruskom skôr emocionálne a bolo ich treba previesť aj do profesionálnej roviny, čo sa aj stalo. „Ja som touto návštevou, vystupovaním a zastupovaním neporušil žiaden predpis, normu, ani týkajúcu sa rôznych sankcií, navyše to bolo v súlade so zmluvou, ktorú má Slovenská republika uzavretú s Ruskou federáciou o priateľských vzťahoch a spolupráci,“ dodal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka zase vysvetľoval cestu do Moskvy. Šeliga frflal: A toto v Rusku neokomentuje!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku