tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera a generálny prokurátor Maroš Žilinka počas rokovania Ústavnoprávneho výboru NR SR Foto: tasr

Ďalší škandál. Žilinka došiel na výbor a znova neprišlo dosť poslancov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka požiadal spolu so zástupcami Najvyššieho súdu (NS) SR, Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR i Slovenskej advokátskej komory (SAK) o diskusiu na tému súdnej mapy s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).

Stretnúť sa majú 8. februára. Žilinka to uviedol na utorkovom zasadnutí parlamentného ústavnoprávneho výboru. Na ňom chýbajú viacerí členovia výboru, preto nie je uznášaniaschopný. Napriek tomu poslanci so šéfom prokurátorov diskutujú. Okrem súdnej mapy a novely Trestného zákona hovoria o problematike paragrafu 363.

Predsedu vlády požiadali podľa Žilinku spolu so zástupcami NS, NSS a SAK o stretnutie za prítomnosti ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Na pôde rezortu spravodlivosti majú podľa šéfa Generálnej prokuratúry SR zároveň v polovici februára diskutovať o novele Trestného zákona, konkrétne o navrhovanom trestnom čine šírenia nepravdivej informácie.

Žilinka pripomenul, že návrh súdnej mapy nezohľadňuje potreby trestnej justície. Prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera dodal, že významná činnosť prokuratúry je trestná agenda. „Pre nás je dôležité vedieť, či pobočka, ktorá je plánovaná, bude mať trestnú agendu,“ skonštatoval Kandera k súdnej mape. Pokiaľ pobočka súdu nebude mať trestnú agendu, pre prokuratúru je to podľa neho neefektívne.

Šéf GP povedal, že neúplný počet členov výboru je odzrkadlením vzťahu poslancov k jeho osobe, ako aj ku generálnej prokuratúre. Poslancov pozval na pôdu GP, kde by mohli diskutovať o súdnej mape a ďalších odborných otázkach.

Poslanci na výbore pokračovali v diskusii o problematike paragrafu 363. Poslanec zo Za ľudí Juraj Šeliga sa Žilinku pýtal, ako vníma snahy osôb, ktorých trestné stíhanie sa zastavilo, žiadať od štátu odškodné. „Mojou povinnosťou v prípade indikovania porušenia zákona je takéto rozhodnutie zrušiť,“ reagoval šéf GP. Nechcel polemizovať, či jeho rozhodnutia môžu zakladať skutočnosť žiadania náhrady škody. Pripomenul, že jeho podiel zrušených rozhodnutí vďaka paragrafu 363 je oproti predchádzajúcim generálnym prokurátorom najnižší.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší škandál. Žilinka došiel na výbor a znova neprišlo dosť poslancov

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku