tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Nezašlo to už priďaleko? Hegerove slová Žilinku naštartovali, Slovákom ukázal svoj odkaz pre premiéra

Koalícia má Žilinku dlhodobo takpovediac v zuboch, otvorene nespokojnosť s krokmi generálneho prokurátora dáva verejne najavo aj samotný šéf vládneho kabinetu. Rovnako verejne však na premiérove výroky namierené proti šéfovi generálnej prokuratúry dal opäť najavo aj Žilinka. Jeho dnešný otvorený list adresovaný predsedovi vlády si môže prečítať každý Slovák. Nezašlo to už priďaleko? Vzťahy medzi vládnymi politikmi a ústavným činiteľom, ktorého si poslanci koalície sami vybrali a zvolili, sú totiž čoraz horšie.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa v otvorenom liste adresovanom predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽANO) dôrazne ohradil voči tvrdeniam, že je štítom v rukách opozície. Opakované vyjadrenia šéfa kabinetu považuje za nenáležité a argumentačne nepodložené.

Ubezpečujem vás, že som nikdy nerozhodoval a ani nebudem rozhodovať podľa predstáv alebo želania politikov, bez ohľadu na to, z ktorej časti politického spektra pochádzajú a nepodľahnem ani tlaku médií, verejnej mienky či kohokoľvek iného.

Odkázal Žilinka v liste Hegerovi.

Odmieta, aby bola prokuratúra a prokurátori zaťahovaní prostredníctvom vyjadrení politikov do politického boja. Hegera žiada o odbornú, vecnú a konštruktívnu diskusiu.

„Ubezpečujem vás, že som nikdy nerozhodoval a ani nebudem rozhodovať podľa predstáv alebo želania politikov, bez ohľadu na to, z ktorej časti politického spektra pochádzajú a nepodľahnem ani tlaku médií, verejnej mienky či kohokoľvek iného,“ vyhlásil Žilinka v otvorenom liste. Premiérove vyjadrenia môžu podľa neho narušiť dôveru verejnosti nielen v osobu generálneho prokurátora, ale aj všetkých prokurátorov a prokuratúry SR.

„Iba korektná a pokojná komunikácia, bez vnášania politických názorov a používania politicky podmienených floskúl, môže napomôcť dobrej a vzájomne prospešnej spolupráci medzi ústavnými činiteľmi,“ zdôraznil generálny prokurátor. V tejto súvislosti zopakoval, že jeho jediným imperatívom je zákonnosť a napĺňanie úloh prokuratúry.

FOTO Otvorený list generálneho prokurátora predsedovi vlády

GALÉRIA – Foto: fb/maroš-žilinka-generálny-prokurátor-sr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marián Kéry (Smer-SD
  2. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nezašlo to už priďaleko? Hegerove slová Žilinku naštartovali, Slovákom ukázal svoj odkaz pre premiéra

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku