eReport.sk
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka foto:tasr

Žilinka reaguje na politický a mediálny tlak: Neuhnem ani o milimeter!

Na osobu generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa to v poslednej dobe sype z každej strany. Od koaličných politikov až po rôzne mienkotvorné média. Vládnuce strany SaS, Za ľudí a OĽANO Žilinku kritizujú za jeho doposiaľ vykonanú prácu. Kollárova strana Sme rodina však v šéfovi Generálnej prokuratúry problém nevidí.

Koaličné strany za „pomoci“ médii volajú po odchode Maroša Žilinku z postu generálneho prokurátora. Ten sa však obhajuje tým, že si nie je vedomý žiadneho pochybenia z jeho profesionálnej stránky a podľa neho vykonáva svoju prácu len v súlade so zákonom.

Foto: fb/maroszilinka

Špekulujú o jeho vstupe do politiky

Pred pár dňami dostala dohoda o obrannej spolupráci Slovenska s USA v parlamente zelenú. Expresne podpísanú zmluvu zo strany prezidentky Zuzany Čaputovej kritizoval aj Maroš Žilinka, ktorý vyslovil voči dohode vyše tri desiatky pripomienok.

Počas mimoriadnej schôdze Národnej rady dokonca požiadal plénum o možnosť vystúpiť a referovať jednotlivé poznámky samotným poslancom. To však vzbudilo vír kritiky. Žilinku označili koaličníci aj za akýsi „nástroj opozície“. Vo veľkom sa začalo hovoriť aj o jeho pripravovanej prezidentskej kampani.

Bude vás zaujímať:

  1. Maroš Žilinka.
  2. Ľubos Blaha


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka reaguje na politický a mediálny tlak: Neuhnem ani o milimeter!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti