eReport.sk
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto: tasr

Lipšic o čurillovcoch: Stojím si za obranou obvinených vyšetrovateľov NAKA


Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic si aj napriek prepisom nahrávok, ktoré publikovala Generálna prokuratúra SR prostredníctvom uznesenia stojí za obranou obvinených vyšetrovateľov, ktorí na nahrávkach vystupujú. Vyšetrovatelia vo svojich rozhovoroch hovoria o potrebe zastaviť vyšetrovateľku inšpekcie Dianu Santusovú, alebo zničiť opozíciu a spraviť zo strany Smer-SD zločineckú skupinu.

„Áno, stojím si za tým. Myslím si, že cieľom a účelom antikampane, ktorá sa začala minulý rok zriadením antitímu, bolo, aby vznikol chaos, aby v princípe nikto nevedel, kto je dobrý a kto je zlý,“ trval na svojom Lipšic v rozhovore pre denník Pravda.

Vraj neprišlo k žiadnemu skutku

Lipšic tvrdí, že nič z rečí, ktoré sme si mohli z rozhovorov čurillovcov prečítať, naplnené nebolo: „Ak by naozaj chceli niekomu podpáliť auto, tak by museli mať vznesené obvinenie pre prípravu zločinu poškodzovania cudzej veci. To sa nestalo a v princípe k žiadnemu skutku neprišlo.“

Špeciálny prokurátor zároveň tvrdí, že práve vyšetrovatelia známi ako „čurillovci“ odstíhali najťažšie zločinecké skupiny. „Práve títo vyšetrovatelia odstíhali najťažšie zločinecké skupiny takáčovcov, sátorovcov, sýkorovcov, piťovcov. A zrazu vznikol nejaký antitím, ktorého cieľom je spochybniť nimi vedené vyšetrovania, pričom do antitímu boli investované obrovské sily a prostriedky,“ tvrdí Lipšic.

Podľa Lipšica neprišlo k manipuláciám

Bývalý politik tvrdí, že tím Oblúk, ktorý bol počas týždňa zrušený, vznikol na základe správy Slovenskej informačnej služby o manipuláciách trestných konaním. K žiadnym manipuláciám však podľa neho neprišlo, čo tvrdí aj napriek tomu, že niektoré rozhovory čurillovcov sú v súlade s udalosťami, ktoré sa následne reálne udiali.

Bude vás zaujímať:

  1. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka
  2. Cichanovská burcuje ľudí proti Lukašenkovi
  3. O zlých politikoch a modlách
  4. Sprava Kornélia Č. a Denisa Ž. prichádzajú na hlavné pojednávanie v kauze "Mýtnik III" v Pezinku 28. októbra 2022.

„Vznikol na základe informácií, ktoré posunula SIS o údajných manipuláciách trestných stíhaní. Aj z prepisov odposluchov je pritom zrejmé, že k žiadnym manipuláciám neprišlo. Vyšetrovateľom NAKA sa kladie za vinu, že začali vyšetrovať antitím. Ale zjavne monitorovanie vyšetrovacích tímov NAKA neprinieslo žiaden poznatok alebo dôkaz o údajnej manipulácii trestných stíhaní v najzávažnejších kauzách ako sú Očistec, Mýtnik, Dobytkár. Celá legenda o manipulovaní trestných stíhaní je tak vyskladaná len z účelových spravodajských informácií a politických tlačových konferencií,“ konštatuje Lipšic.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic o čurillovcoch: Stojím si za obranou obvinených vyšetrovateľov NAKA

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: