eReport.sk
Maroš Žilinka. Foto: tasr

Žilinka odmieta tvrdenia Smeru: Nikdy sa nedám ovplyvniť záujmami politických strán!


Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradil voči tvrdeniu strany Smer-SD, že bol „dovydieraný“ najvyššími ústavnými činiteľmi a špeciálnym prokurátorom. Uviedol to na sociálnej sieti a zároveň zdôraznil, že tak ako doposiaľ, nikdy sa pri výkone svojej pôsobnosti nedá ovplyvniť nikým a ničím.

Zdôrazňujem, že tak ako doposiaľ, nikdy sa pri výkone mojej pôsobnosti nedám ovplyvniť nikým a ničím a už vôbec nie záujmami politických strán, či tlaku verejnej mienky alebo médií.

Maroš Žilinka.

„Pri vykonávaní pôsobnosti a zákonných oprávnení generálneho prokurátora som vždy a v každej veci postupoval a rozhodoval samostatne, v súlade so sľubom, ktorý som zložil pri vymenovaní do funkcie generálneho prokurátora,“ uviedol Žilinka. Tvrdí, že nikdy by nedopustil žiadne pokusy o ovplyvňovanie výkonu svojich ústavných a zákonných kompetencií zo strany kohokoľvek, a to ani zo strany najvyšších ústavných činiteľov.

„Zdôrazňujem, že tak ako doposiaľ, nikdy sa pri výkone mojej pôsobnosti nedám ovplyvniť nikým a ničím a už vôbec nie záujmami politických strán, či tlaku verejnej mienky alebo médií,“ povedal. Ako dodal, aj naďalej bude pre neho jediným imperatívom zákon.

Zdroj: fb//maroš-žilinka-generálny-prokurátor-sr

Strana Smer-SD v sobotu v reakcii na obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorého vzali do väzby uviedla, že „štátna mafia vedená Čaputovou, Hegerom, Lipšicom a Matovičom, ktorá zneužila vyšetrovateľov NAKA, dovydierala generálneho prokurátora a sudcov Špecializovaného trestného súdu, sa rozhodla všetkých oponentov pozatvárať“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Daniel Lipšic počas disciplinárneho konania na Najvyššom správnom súde SR 28. apríla 2022 v Bratislave.
  2. Spochybňuje rozhodnutie ŠTS?
  3. Robert Fico s podpredsedami Smeru-SD počas tlačovky.
  4. Prokurátor ÚŠP Matúš Harkabus na snímke z videa.
  5. Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka odmieta tvrdenia Smeru: Nikdy sa nedám ovplyvniť záujmami politických strán!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: