eReport.sk
Foto: tasr

Ženeva sa rozhodla pre prísne opatrenia

Švajčiarske mesto Ženeva sa rozhodlo zaviesť tvrdšie opatrenia proti koronavírusu než zvyšok krajiny a zavrieť všetky bary, reštaurácie a obchody, mimo tých nevyhnutných, v snahe zastaviť strmý nárast nových prípadov, informovala o tom agentúra AFP v nedeľu.

Vláda v ženevskom kantóne vyhlásila ďalší výnimočný stav kvôli „prudkému zhoršeniu situácie“ a od pondelka zatvorila všetky reštaurácie, bary, kiná, múzeá, knižnice, plavárne či akvaparky a ostatné obchodné prevádzky, mimo tých nevyhnutných.

Hoci zákaz vychádzania nevyhlásili, občanom bolo odporúčané vychádzať zo svojich domovov iba tých v najnevyhnutnejších prípadoch.

Približne 500-tisíc obyvateľov regiónu sa tak ocitlo v podobnom čiastočnom lockdowne ako počas prvej vlny na jar, s tým rozdielom že školy ostali tento raz otvorené.

V kantóne pribúda viac než tisíc nových prípadov koronavírusu denne. V ženevskej hlavnej nemocnici HUG je momentálne hospitalizovaných 474 pacientov s COVID-19, vrátane 56 na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Cieľom opatrení je predísť kolapsu nemocníc, píše agentúra AFP.

V uplynulých týždňoch počet ochorení na COVID-19 vo Švajčiarsku stúpol natoľko, že na 100-tisíc obyvateľov pripadalo až 760 prípadov nákazy. Švajčiarsko sa tak stalo jednou z európskych krajín, ktoré sú najviac zasiahnuté novým druhom koronavírusu.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ženeva sa rozhodla pre prísne opatrenia

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti