eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj vzdáva úctu obetiam v súvislosti s nehodou vrtuľníka pri meste Brovary počas ich pohrebu v Kyjeve 21. januára 2023.
Volodymyr Zelenskyj vzdáva úctu obetiam v súvislosti s nehodou vrtuľníka pri meste Brovary počas ich pohrebu v Kyjeve 21. januára 2023. Foto: tasr/ap

Zelenskyj bol na pohrebe svojho ministra. Bolo tam spolu deväť rakiev

Zelenskyj bol na pohrebe ministra. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa zúčastnil v sobotu na pohrebe ukrajinského ministra vnútra Denysa Monastyrského, ktorý v stredu zahynul pri havárii vrtuľníka v Brovaroch pri Kyjeve. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zbrane pomôžu mieru
  2. Na kombosnímke zľava Emmanuel Macron a Olaf Scholz.
  3. Rokuje sa aj o ďalších dodávkach zbraní
  4. Tajné stretnutie so šéfom tajných

Zelenskyj spolu s manželkou Olenou sa zúčastnili na spomienkovej ceremónii v Kyjeve, spresnila ukrajinská štátna tlačová agentúra Ukrinform. Nachádzalo sa tam dovedna deväť rakiev s telami obetí havárie z ukrajinského ministerstva vnútra.

Nehoda si vyžiadala dovedna 14 obetí

Vrtuľník s vedením ukrajinského ministerstva vnútra sa zrútil v stredu ráno pri budove škôlky v meste Brovary pri Kyjeve. Nehoda si vyžiadala dovedna 14 obetí vrátane jedného dieťaťa. Úradujúcim ministrom vnútra Ukrajiny sa po smrti Monastyrského stal doterajší šéf ukrajinskej polície Ihor Klymenko.

V rovnakom čase ako v Kyjeve sa konala spomienková ceremónia aj v Brovaroch, kde k nešťastiu došlo, píše DPA. Vyšetrovaním príčiny havárie poveril Zelenskyj Ukrajinskú bezpečnostnú službu (SBU); doposiaľ zostáva neznáma.

Zjavne išlo o nehodu, Zelenskyj za tragédiou vidí Rusko

Podľa stanice BBC označil Zelenskyj pád helikoptéry za dôsledok Ruskom vedenej vojny voči Ukrajine. V čase vojny sa „nestávajú žiadne náhody“, podotkol. Doposiaľ nič nenasvedčuje tomu, že príčinou havárie by mohlo byť niečo iné než nehoda, píše BBC. Štátna bezpečnostná služba Ukrajiny však uviedla, že zvažuje niekoľko možných príčin vrátane sabotáže, technickej poruchy alebo porušenia pravidiel letu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj bol na pohrebe svojho ministra. Bolo tam spolu deväť rakiev

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti