eReport.sk
Zachránilo by ho náboženstvo?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. . Foto: tasr/ap

Zelenskyj sa chce stretnúť s čínskym prezidentom: Putin uňho zjavne neuspel, mne sa to podarí!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok povedal, že je pripravený rokovať s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, ktorý minulý týždeň absolvoval stretnutie so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom. TASR správu prevzala v stredu z agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je Naď viac ako Ústava SR?
  2. Odmietnutý Biden
  3. Budeme riadiť globálne zmeny
  4. Morawiecki poriadne prestrelil

Zelenskyj

„Sme pripravení privítať ho tu. Chcem s ním hovoriť,“ povedal Zelenskyj v rozhovore pre AP. Dodal, že pred vojnou na Ukrajine s čínskym prezidentom udržiaval kontakt, no počas viac než rok trvajúcej vojny nie.

Návšteva v Moskve

Čínsky prezident minulý týždeň navštívil Rusko, čo viedlo k domnienkam, že by Peking mohol Moskve poskytnúť zbrane a strelivo potrebné na doplnenie zásob, píše AP. Jeho cesta sa skončila bez takéhoto návrhu.

Putin však neskôr oznámil, že sa Bieloruskom dohodol na umiestnení taktických jadrových zbraní v tejto susednej krajine.

Putin bol vraj neúspešný

Zelenskyj uviedol, že tento Putinov krok mal za cieľ odvrátiť pozornosť od nedostatku záruk zo strany Číny. „Čo to znamená? Znamená to, že táto návšteva nebola pre Rusko dobrá,“ povedal ukrajinský prezident pre AP.

Nečítal jeho vyjadrenia?

„Teraz sú tu zmeny, ktoré sa nediali 100 rokov. Keď budeme spolu, budeme tieto zmeny riadiť,“ povedal Si Ťin-pching Vladimírovi Putinovi pri rozlúčke, po jeho návšteve v Moskve.

Už len fakt, že po jeho znovuzvolení to bola jeho prvá oficiálna zahraničná cesta a smerovala práve do Ruska, naznačuje veľa. Preto sa o nejakom neúspechu Putina dá hovoriť asi len ťažko.

Čínsky i ruský prezident taktiež podpísali spoločné vyhlásenie, ktoré hovorí o „prehĺbení komplexného strategického partnerstva a koordinácii pre túto novú éru.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa chce stretnúť s čínskym prezidentom: Putin uňho zjavne neuspel, mne sa to podarí!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti