eReport.sk
Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj pod paľbou kritiky! Teherán obvinil ukrajinského prezidenta: TOTO je protiiránska propaganda!

Zelenskyj pod paľbou kritiky! Teherán obvinil v sobotu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského z protiiránskej propagandy po tom, čo vyzval na zastavenie dodávok dronov Rusku. Teherán vyhlásil, že Zelenskyj chcel týmito výrokmi apelovať na Západ, aby ukrajinským silám poskytol viac zbraní a finančnej podpory.

Zelenskyj pod paľbou kritiky

Zelenskyj v stredajšom videoprejave apeloval na Teherán, aby sa nestaval na „temnú stranu dejín“ tým, že dodáva drony Moskve, ktorá od februára 2022 vedie ofenzívu na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  2. Akt zúfalstva?
  3. Na snímke z videa zlodejka počas krádeže.
  4. Vagnerovci

Irán spočiatku popieral, že Rusku poskytuje drony Šáhid vlastnej výroby, avšak neskôr priznal, že ešte pred vypuknutím vojny na Ukrajine dodal Moskve malé množstvo dronov. Kyjev tvrdí, že tieto drony zohrávajú významnú úlohu pri ruských útokoch na ukrajinské mestá a infraštruktúru.

„Opakované lživé tvrdenia ukrajinského prezidenta voči Iránskej islamskej republike sa zhodujú s protiiránskou propagandou a mediálnou vojnou zameranou na získanie čo najväčšieho množstva zbraní a finančnej pomoci od západných krajín,“ povedal hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí Násir Kanání vo vyhlásení, ktoré citovali tamojšie médiá. Dodal, že Ukrajina údajne odmieta nezávislé vyšetrovanie týchto obvinení.

Antiiránska propaganda?

Spojené štáty v polovici mája uviedli, že Rusko si plánuje od Iránu zakúpiť ďalšie moderné útočné drony. Tie následne chce nasadiť do bojov na Ukrajine po tom, čo použilo už väčšinu zo 400 dronov. Tie predtým získalo od Teheránu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj pod paľbou kritiky! Teherán obvinil ukrajinského prezidenta: TOTO je protiiránska propaganda!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php