eReport.sk
Akt zúfalstva?
Dmitrij Peskov (vľavo), hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina tvrdí, že reči o tom, že vraždu Jevgenija Prigožina nariadil Kremeľ je absolútna lož. Foto: tasr/ap

Rusko je nekompromisné: Kremeľ z krajiny vyhostil stovky nemeckých štátnych zamestnancov!

Stovky nemeckých štátnych zamestnancov vrátane učiteľov a pracovníkov kultúrnych inštitúcií budú musieť na žiadosť Moskvy opustiť územie Ruska. V sobotu to uviedlo nemecké ministerstvo zahraničných vecí.

Rusko je nekompromisné

Ruský rezort diplomacie sa v apríli rozhodol od začiatku júna obmedziť počet diplomatického personálu a zamestnancov nemeckých inštitúcií v Rusku vrátane tamojšieho Goetheho inštitútu či súkromnej nemeckej školy v Moskve. Ide o odvetné opatrenie v reakcii na rozhodnutie Berlína vyhostiť niekoľkých ruských diplomatov.

„Je to jednostranné, neoprávnené a nepochopiteľné rozhodnutie,“ uviedlo na margo kroku Ruska nemecké ministerstvo zahraničných vecí. Podľa denníka Süddeutsche Zeitung ide o „vyhlásenie diplomatickej vojny zo strany Moskvy“.

„Z krajiny vyhostilo stovky nemeckých štátnych zamestnancov“

Agentúra AFP pripomína, že Nemecko – v minulosti blízky obchodný partner Ruska – začalo po ruskej invázii finančne i vojensky podporovať Ukrajinu. Od začiatku vojny na Ukrajine zároveň narástla prítomnosť agentov ruských tajných služieb v Nemecku, preto v polovici apríla Berlín vyhostil niekoľkých ruských diplomatov s cieľom „znížiť prítomnosť spravodajských dôstojníkov“ v krajine, čo vyvolalo podobné odvetné opatrenie zo strany Moskvy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Medvedev šokuje
  2. Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin.
  3. Putin tlačí na vládu
  4. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Nemecko už vlani na jar vyhostilo z krajiny približne 40 ruských diplomatov, keďže ich považovalo za „ohrozenie národnej bezpečnosti“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko je nekompromisné: Kremeľ z krajiny vyhostil stovky nemeckých štátnych zamestnancov!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php