eReport.sk
Vagnerovci
Prokyjevskí ruskí bojovníci vyzvali žoldnierov z ruskej Vagnerovej skupiny aby prebehli na stranu Ukrajiny. Ilustračné foto: fb/yevgenyprigozhin

Britská rozviedka hlási: Vagnerovci sa z Ukrajiny nestiahnu úplne! Môžu bojovať na týchto miestach

AKTUALIZOVANÉ Britská rozviedka hlási. Rusko pravdepodobne využije bojovníkov ruskej Vagnerovej skupiny, ktorí začali svoje jednotky sťahovať z ukrajinského mesta Bachmut, na ďalšie útočné vojenské operácie v regióne Donbas. V sobotu to vo svojej pravidelnej správe uviedla britská vojenská rozviedka.

Británia hlási

 Britské ministerstvo obrany vyhlásilo, že podľa slov šéfa vagnerovcov Jevgenija Prigožina sa jeho jednotky začali sťahovať zo svojich pozícií v okolí Bachmutu a budú nahradené príslušníkmi regulárnej ruskej armády. Stiahnutie vagnerovcov z pozícií na predmestí Bachmutu potvrdil aj Kyjev.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin.
  2. Putin tlačí na vládu
  3. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  4. Akt zúfalstva?

Zmenia pôsobisko?

„Napriek Prigožinovým nezhodám s ruským ministerstvom obrany budú vagnerovskí žoldnieri pravdepodobne využití na ďalšie ofenzívne operácie v Donbase,“ napísal britský rezort obrany. Podľa slov Prigožina prišli vagnerovci v mesiace trvajúcich ťažkých bojoch o Bachmut o približne 20.000 svojich bojovníkov.

(Ne)dobytie Bachmutu

Dobytie Bachmutu po mesiacoch krutých bojov oznámil Prigožin 20. mája. Zároveň avizoval, že jeho vojaci sa z mesta začnú sťahovať. Ukrajina, ktorá v posledných týždňoch zaznamenala isté územné zisky na predmestiach Bachmutu, tvrdenia Prigožina o úplnom dobytí mesta poprela.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Britská rozviedka hlási: Vagnerovci sa z Ukrajiny nestiahnu úplne! Môžu bojovať na týchto miestach

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php