eReport.sk
Búri sa Zelenského armáda? Údajná výzva ukrajinských vojakov!
Muži z videa, ktoré sa objavilo na sociálnych sieťach. Zdroj: t.me/The_Wrong_Side

VIDEO Prídu si ukrajinskí vojaci pre Zelenského? Ich údajná výzva dáva tušiť, že sú nespokojní!

Búri sa Zelenského armáda? Na sociálnej sieti sa objavila údajná výzva príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl. Vo videoposolstve zverejnenom na Telegrame títo bojovníci upozorňujú, že na fronte fungujú v zlých podmienkach. Sťažujú sa nedostatok potravín aj chabé vybavenie armády, ktorej sú súčasťou. Je to hoax, alebo realita?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vláda smrti urobí všetko aby dovládla
  2. ukrajina
  3. Predseda Smeru Robert Fico a maďarský minister Péter Szijjártó

Ukrajinskí vojaci majú vo videu tvrdiť, že ich velitelia sa o nich a ich potreby nestarajú práve ukážkovo.

Údajná nespokojnosť s hlavným veliteľom

Mnohí z nich sú chorí a nevidia snahu zo strany velenia, aby sa situácia zlepšila. Podľa telegramového účtu Iznanka, ktorý video zverejnil, ukrajinskí vojaci adresovali výzvu prezidentovi Ukrajiny Volodymyrovi Zelenskému aj  hlavnému veliteľovi Ozbrojených síl Ukrajiny Valerijovi Zalužnému.

Komentár k zverejnenému videu, na ktorom údajne vystupujú vojaci Ukrajiny – Foto: t.me/The_Wrong_Side

Svojho prezidenta Zelenského majú žiadať o to, aby voči Zalužnému zakročil, lebo vraj zlyháva. V opačnom prípade si prídu po Zelenského oni sami.

VIDEO Ukrajinskí vojaci adresovali ďalšiu výzvu Zelenskému a Zalužnému z Bachmutu

Zdroj: t.me/The_Wrong_Side

S ohľadom na súčasné chladné počasie vyzval ukrajinský prezident Zelenskyj obyvateľstvo na vytrvalosť a odolnosť. „Nepriateľ dúfa, že využije zimu proti nám — zima a útrapy sa stali súčasťou jeho teroru,“ uviedol v nedeľu (4.12.) večer vo svojom každodennom videoposolstve, informuje TASR na základe správy agentúry DPA. „Musíme urobiť všetko, aby sme túto zimu prežili, bez ohľadu na to, aká bude krutá,“ dodal.

Zelenskyj: Máme niečo, čo okupant nemá

Vydržať túto zimu znamená podľa Zelenského vydržať všetko. Rusko má výhodu v podobe rakiet a delostrelectva. „My však máme niečo, čo okupant nemá a nebude mať. Chránime si svoj domov, a to nám dáva najväčšiu možnú motiváciu,“ zdôraznil ukrajinský prezident.

 Ukrajinský ľud bojuje za slobodu a bráni pravdu. „Aby sme prežili zimu, musíme byť odolnejší a jednotnejší ako kedykoľvek predtým,“ povedal. „Stojí za to vnímať túto zimu nie ako skúšku, ale ako čas, ktorý nás približuje k víťazstvu. Každý z týchto 90 zimných dní,“ konštatoval Zelenskyj.

Čas ukáže, kde je pravda a kde ide o hoax

Legitímnou otázkou ostáva, či sú okrem civilného obyvateľstva aj príslušníci ukrajinskej armády ochotní „donekonečna“ trpieť podmienky, ktoré sami, aspoň podľa zverejneného videa, považujú za neakceptovateľné. Čas určite ukáže, ako sa veci majú.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prídu si ukrajinskí vojaci pre Zelenského? Ich údajná výzva dáva tušiť, že sú nespokojní!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti