eReport.sk
Katarína Roth Neveďalová. Foto: fb/europoslankyna

Europoslankyňa Roth Neveďalová: Ukrajinské BUBUBU! To nie je politický boj, ale ochrana našich farmárov

Rada ministrov poľnohospodárstva EÚ včera nepodporila naše snahy o obmedzenie dodávok obilia z Ukrajiny. EÚ znova zopakovala svoje stanovisko, že Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko sa majú „nad sebou zamyslieť“ a umožniť nekontrolovaný tok obilia na naše územie. Zostali sme v tom teda sami – v pätici proti ostatným. Píše to poslankyňa Európskeho parlamentu Katarína Roth Neveďalová (SMER – SSD) na sociálnej sieti.

„Na pracovných raňajkách nám španielsky ľavicový minister poľnohospodárstva povedal, že súhlasí s postojom EÚ voči 5 krajinám a že je to iba politický boj pred voľbami. Tak som mu vysvetlila, že to nie je politický boj, ale boj za ochranu našich štátnych záujmov a našich farmárov. Zahanbene čušal,“ pokračuje Roth Neveďalová.

Mohlo by vás zaujímať:

Prelomová požiadavka Zelenského

„Ukrajina v pondelok oznámila, aké kroky teda po víkendovom bububu chce proti 5 krajinám podniknúť. Zažaluje 3 z nich. Ale nie na pôde EÚ, ale na pôde WTO. Čo je zaujímavé, pretože k tomu chce ako súčasť obžaloby pridať, že EÚ nepostupuje jednotne a že nehovorí jedným hlasom. Asi si neuvedomujú, že EÚ tvorí 27 suverénnych štátov a že tie majú predsa právo na názor, nie je to nič ojedinelé. Takisto si neuvedomuje, že všetkých 27 štátov bude musieť podporiť ich potenciálne členstvo v EÚ v budúcnosti a týmto si ich teda nezískajú. Veď si počkáme,“ analyzuje europoslankyňa.

Roth Neveďalová tiež analyzuje správu, že ukrajinský prezident v New Yorku na zasadnutí OSN prišiel s „prelomovou požiadavkou“. Chce, aby bolo Rusko vylúčené z OSN. Nie z Bezpečnostnej rady, ale rovno z OSN. „Uvidíme, ako sa na to pozrie medzinárodné spoločenstvo, keďže by to bol obrovský precedens a hlavne cieľom tejto organizácie je podporovať dialóg medzi krajinami a často poskytovať pôdu na rokovania. Môžeme ho chápať, že je frustrovaný, ale mal by si uvedomiť, že nie je vodcom slobodného sveta, ale prezidentom jednej krajiny. Ani iné štáty, ktoré boli vo vojnových konfliktoch nikdy nič také nežiadali. Ani keď Američania napadli Afganistan,“ uvádza.

Roth Neveďalová: Zelenskyj to skúšal už vlani

„Zelenskyj to skúšal už minulý rok, chcel, aby Rusku odobrali kreslo v Bezpečnostnej rade OSN a posunuté hádajte komu – Ukrajincom. Pretože vraj patrilo predtým Sovietskemu zväzu. Nuž, aj to je spôsob získavania pozícií,“ zamýšľa sa poslankyňa Europarlamentu.

„Odobratie členstva v OSN nie je jednoduchá záležitosť a ani na ňu nie je úplne postup. Stalo sa to iba raz – keď Tajwan prestal byť členom OSN a stala sa ním Čína. Aj vtedy išlo o zmenu miesta v Bezpečnostnej rade, v ktorej majú všetci právo veta na rozhodnutia. Ale jedna vec je odobrať kreslo Tajwanu a dať Číne, ktorej súčasťou Tajwan je. Iná vec je odobrať kreslo Rusku a dať ho Ukrajine. To je trochu iná pesnička,“ uzatvára Katarína Roth Neveďalová.

Zdroj: fb/europoslankyna


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Europoslankyňa Roth Neveďalová: Ukrajinské BUBUBU! To nie je politický boj, ale ochrana našich farmárov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php