eReport.sk
Kde sú Slováci a Slovenky?
Českého prezidenta Petra Pavla privítala na Slovensku prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Čaputová a Pavel zľahčujú ukrajinsko-poľskú roztržku. TOTO nemôžu myslieť vážne!

Tak takto vyzerá politika. Jedni sa hádajú a tí druhí to berú len ako „nedorozumenie“. Prečo asi? Lebo by to pred inými vyzeralo ako fiasko? Tak nejako takto vyzerá vážny poľnohospodársky spor medzi Poľskom a Ukrajinou očami prezidentov Česka a Slovenska. A pritom aj nás chce Ukrajina žalovať. Aj to je vari iba – nedorozumenie?  

Vyrieši naozaj všetko čas, alebo…?

Keby to nebolo také vážne, bolo by to možno aj na smiech. Lenže ono to vážne je a vôbec to nie je smiešne. Spor Ukrajiny so Slovensko, Maďarskom, Poľskom a najnovšie aj s Bulharskom o dovoze tamojších poľnohospodárskych plodín rozhodne nesvedčí o tom, že by Ukrajina brala niečo len ako – nedorozumenie. To si len prezidentskí liberáli Zuzana Čaputová a Petr Pavel nahovárajú niečo, o čom chcú presvedčiť aj ľudí na Slovensku a v Čechách. Takéto niečo je doslova nehorázne! Vari si obaja myslia, že už ľudia oboch našich bývalých spoločných republík majú už dokonale vymyté mozgy? Ako informuje TASR, aktuálnu roztržku medzi Poľskom a Ukrajinou je potrebné podľa slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej a českého prezidenta Petra Pavela vnímať ako nedorozumenie a brať ju s odstupom.

To, čo bolo povedané, vôbec nemusí znamenať, že spolupráca alebo podpora Ukrajiny zo strany Poľska by snáď mala prestať.

Petr Pavel, prezident Českej republiky

„Rozprávala som sa o tom s pánom prezidentom (Andrzejom) Dudom. On to jeho vyhlásenie (premiéra Mateusza Morawieckeho) vnímal – a to je priestor na ozrejmenie toho, čo sú fakty a čo sú prípadne ich interpretácie – iba ako oznámenie, že nebudú poskytovať nové zbrane. Toto je jeho interpretácia premiérových slov,“ vysvetlila to „akési nedorozumenie“ slovenská prezidentka. Podľa Pavla je potrebné sa na situáciu pozerať s odstupom a počkať, čo sa nakoniec bude diať. „Ja som nezaznamenal nič, čo by sa dalo nazvať nejakou závažnou roztržkou. To, čo bolo povedané, vôbec nemusí znamenať, že spolupráca alebo podpora Ukrajiny zo strany Poľska by snáď mala prestať. To rozhodne nie,“ dodal český prezident na margo toho, čo sa deje okolo Ukrajiny a vývozu jej poľnohospodárskych produktov do okolitých štátov.

Related Posts

  1. Degradácia pôdy na Slovensku pokračuje, jej rozsah sa však v porovnaní s minulosťou zmiernil.
  2. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
  3. Budú brať na vojnu aj deti

Zelenskyj kritizoval a sťažoval sa!

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v stredu oznámil, že Poľsko nebude Ukrajine dodávať zbrane a vyzbrojovať bude svoju armádu. K tomuto kroku došlo v súvislosti so spormi medzi Varšavou a Kyjevom o dovoz ukrajinského obilia do Poľska. Tie sa vyostrili po tom, čo Poľsko spolu so Slovenskom a Maďarskom predĺžilo zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov aj po 15. septembri. Následne Ukrajina podala proti týmto trom krajinám sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Rozpory sa ďalej vystupňovali, keď ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v prejave pred Valným zhromaždením OSN v utorok kritizoval nemenované európske krajiny, ktoré podľa neho predstierajú solidaritu s Ukrajinou, avšak v skutočnosti nahrávajú Rusku. Po týchto vyjadreniach si Poľsko predvolalo ukrajinského veľvyslanca. Takže ako to vlastne je, pani Čaputová a pán Pavel? Ide skutočne iba o „nedorozumenie“, alebo si Ukrajina a jej prezident dovoľujú stále viac a viac?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová a Pavel zľahčujú ukrajinsko-poľskú roztržku. TOTO nemôžu myslieť vážne!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php