eReport.sk
Pod paľbou sankcií i Slovensko
Ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský líder Kim Čong-un teraz vystrašili USA a Južnú Kóreu. Ich spolupráca aj v oblasti dodávok zbraní sa im totiž vôbec nepáči. Foto: tasr

Pod paľbou sankcií i Slovensko: Kórea zaviedla pre obchod so zbraňami sankcie na 2 slovenské firmy!

Pod paľbou sankcií i Slovensko! Južná Kórea uvalila nové sankcie na desať jednotlivcov a dve spoločnosti zapojené do ilegálneho obchodovania Severnej Kórey so zbraňami s ďalšími krajinami vrátane Ruska.

Pod paľbou sankcií i Slovensko

Na sankčnom zozname je napríklad firma Versor s.r.o. so sídlom na Slovensku, ktorá je podľa tlačovej správy amerického ministerstva financií z augusta prepojená na slovenského občana azerbajdžanského pôvodu Ašota Mkrtyčeva. Druhou slovenskou spoločnosťou na sankčnom zozname Južnej Kórey je Glocom, píše Jonhap.

Dve slovenské firmy na sankčnom zozname

Toto opatrenie Soulu nasledovalo po nedávnom stretnutí vodcu KĽDR Kim Čong-una a ruského prezidenta Vladimira Putina, ktoré vyvolalo obavy z ich vojenskej spolupráce.

Do zoznamu sankcií bol pridaný aj severokórejský minister obrany Kang Son-nam. Aj bývalý náčelník generálneho štábu Severokórejskej ľudovej armády Pak Su-il, informovalo ministerstvo zahraničných vecí v Soule.

Sankčné opatrenie

Kang sprevádzal severokórejského vodcu Kim Čong-una na návšteve v Rusku. Počas minulého týždňa, kde s Putinom pravdepodobne rokovali o dodávkach munície a spolupráci v oblasti vesmírnych technológií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko zostrelilo dva drony
  2. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
  3. Kde sú Slováci a Slovenky?

Ide už o 12. sankčné opatrenie Južnej Kórey proti KĽDR od vlaňajšieho mája. Od nástupu prezidenta Jun Sok-jola do úradu bolo na sankčný zoznam dodaných celkovo 64 jednotlivcov a 53 úradov či firiem. Pod paľbou sankcií i Slovensko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pod paľbou sankcií i Slovensko: Kórea zaviedla pre obchod so zbraňami sankcie na 2 slovenské firmy!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php