eReport.sk
Zelenského vláda rozdávala zákazy
Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr/ap

Zelenského vláda rozdávala zákazy: TÍTO občania sa nikam nedostanú!

Zelenského vláda rozdávala zákazy. Zákaz cestovania do zahraničia pre štátnych zamestnancov a poslancov vrátane žien počas vojny s Ruskom, ktorý minulý týždeň prijala ukrajinská vláda, vstúpil v pondelok oficiálne do platnosti, potvrdil hovorca ukrajinskej pohraničnej stráže Andrij Demčenko.

Po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin 24. februára 2022 vyslal vojakov na Ukrajinu, bojaschopným mužom bolo až na niekoľko výnimiek nariadené zostať v krajine.

Zelenského vláda rozdávala zákazy

Najnovšie opatrenie sa vzťahuje na vysoko postavených predstaviteľov, ktorí budú môcť Ukrajinu opustiť len z dôvodu návštevy svojich detí alebo v prípade v prípade lekárskeho ošetrenia či smrti blízkej osoby, povedal Demčenko. Týka sa aj žien — štátnych úradníčok a miestnych poslankýň.

Populistické rozhodnutie

Ukrajinská poslankyňa Iryna Heraščenková to označila za „populistické rozhodnutie“. Pripomenula, že približne 15.000 miestnych poslancov sú ženy a niektoré pracujú ako dobrovoľníčky. „Úrady najprv vyzývali všetkých, ktorí mohli, aby na zimu odišli aj s deťmi, a teraz im to nedovolia,“ podotkla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kto vlastne platí vojnu?
  2. Nie je vojnou USA s Ruskom
  3. Potrebujeme mier!
  4. Blinken hovorí o ruskej červenej čiare

Ukrajinski predstavitelia na dovolenkách?

Opatrenie bolo prijaté po tom, čo bolo niekoľko ukrajinských predstaviteľov obvinených, že v čase vojny dovolenkujú v zahraničí. Bol medzi nimi aj námestník generálneho prokurátora Olexij Symonenko, ktorý odišiel na dovolenku do španielskeho letoviska Marbella. Symonenko bol jedným z tých, ktorí minulý týždeň odstúpili z funkcie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského vláda rozdávala zákazy: TÍTO občania sa nikam nedostanú!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti