eReport.sk
Muž sa objíma so svojím psom v metre v Charkove počas 85. dňa ruskej invázie na Ukrajinu vo štvrtok 19. mája 2022.
Muž sa objíma so svojím psom v metre v Charkove počas 85. dňa ruskej invázie na Ukrajinu vo štvrtok 19. mája 2022. Foto: tasr/ap

Obnovia prevádzku charkovského metra: Spustené budú všetky linky!

Metro v meste Charkov na severovýchode Ukrajiny v utorok obnoví prevádzku – po niekoľkých mesiacoch, keď slúžilo ako kryt pre tamojších obyvateľov unikajúcich pred ruským bombardovaním, oznámil v pondelok charkovský starosta Ihor Terechov. TASR správu prevzala zo stanice CNN.

„Zajtra, 24. mája, otvoríme metro,“ povedal pre televíziu Terechov. „Spustené budú všetky linky. Metro bude premávať od 7.00 h do 19.00 h. Intervaly nebudú rovnaké, ako v čase mieru. Depo metra bolo poškodené počas bombardovania a ostreľovania, takže intervaly budú dlhšie,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na lustračnej snímke hroby civilsitov v meste Buča v Kyjevskej oblasti vo štvrtok 14. apríla 2022.
  2. Olena Zelenská.

V čase vrcholiaceho bombardovania Charkova – druhého najväčšieho mesta Ukrajiny – našlo mnoho tamojších obyvateľov útočisko v mestskom metre, pripomína CNN.

Terechov spresnil, že mnoho ľudí, ktorí zostali v podzemí, bolo premiestnení do ubytovní v oblastiach vzdialených od ostreľovania. „V prípade potreby môžu ľudia využiť metro ako bombový kryt, najmä podchody metra,“ uviedol.

Charkovské metro sa stalo útočiskom pre obyvateľov v prvých hodinách ruskej invázie na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára. Ľudia obsadili lavičky, schody, poschodia staníc i vagóny metra, píše CNN.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obnovia prevádzku charkovského metra: Spustené budú všetky linky!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti