eReport.sk
Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča. Foto: tasr/ap

Ukrajinské policajné zdroje šokujú: V okolí Kyjeva sme našli takmer 1200 mŕtvych!

Na takmer 1200 stúpol oficiálny počet mŕtvych, ktorých telá našli v oblasti okolo ukrajinskej metropoly Kyjev po stiahnutí ruských jednotiek, uviedli v piatok ukrajinské policajné zdroje. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

„Do dnešného dňa bolo nájdených už 1187 našich mierumilovných občanov, ktorí zahynuli rukami ruskej armády,“ uviedol policajný riaditeľ Kyjevskej oblasti Andrij Njebytov v piatok pre ukrajinskú televíziu. Ako spresnil, deň predtým bolo nájdených ďalších 26 tiel, pričom zhruba 200 ľudí naďalej evidujú ako nezvestných.

Moskva odmietla akúkoľvek zodpovednosť za zabíjanie civilistov a hovorila o jeho „zinscenovaní“ ukrajinskou stranou, avšak bez predloženia relevantných dôkazov.

Rusko koncom februára spustilo vojenskú inváziu na Ukrajinu a oblasti severne od metropoly Kyjev okupovali jeho jednotky viac než mesiac, pripomína DPA. Po ich stiahnutí boli nájdené stovky zabitých civilistov, mnohí z nich v mestečku Buča. Snímky z toho mesta vyvolali na celom svete zdesenie.

Moskva odmietla akúkoľvek zodpovednosť za zabíjanie civilistov a hovorila o jeho „zinscenovaní“ ukrajinskou stranou, avšak bez predloženia relevantných dôkazov, uzatvára DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny riaditeľ nemeckej automobilky Mercedes-Benz Ola Källenius.
  2. Hovorca ministerstva obrany USA John Kirby.
  3. Olena Zelenská.
  4. Maďarský premiér Viktor Orbán.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinské policajné zdroje šokujú: V okolí Kyjeva sme našli takmer 1200 mŕtvych!

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti