eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Zavádzajúce VIDEO “Corona-divadlo”: Súvisia desiatky mŕtvych v čiernych vreciach s pandémiou?

Takmer 20 000 pozretí malo facebookové video zverejnené koncom marca 2021, ktoré ukazovalo skupinu ľudí ležiacich v čiernych vreciach. Podľa niektorých používateľov bolo video dôkazom “corona-divadla”. Nie je to však pravda. Video nakrútili počas výroby videoklipu ruského repera Huskyho. S pandémiou Covid-19 nijako nesúvisí. Na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP.

Vrecia s mŕtvolami

Na videu bolo vidno desiatky čiernych vriec na mŕtvoly na korbe nákladného auta, pričom z jedného vreca vyčnievala hlava muža, ktorý fajčil cigaretu. Aj preto tisíce používateľov Facebooku video interpretovali ako dôkaz, že pandémia koronavírusu je len “divadlo”.

Natáčanie videoklipu

Ich interpretácia je však nepravdivá. AFP dohľadala zdroj videa zdieľaného na Facebooku. Koncom marca ho zverejnil na sociálnej sieti TikTok účet pod menom “vasyaivanovdesign”. Používateľ video v ruštine popísal ako záznam z nakrúcania videoklipu ruského repera Huskyho, vlastným menom Dmitrij Kuznecov, ktorý je jedným z najznámejších reperov v Rusku.

Prvky v záberoch z virálneho facebookového videa sa zhodujú s tými, ktoré možno vidieť vo videoklipe zverejnenom na stránke Vimeo 26. novembra 2020. Sám Husky zverejnil rovnaký videoklip aj na svojom YouTube kanáli 26. septembra 2020. V titulkoch videoklipu je uvedený aj Vasia Ivanov, ktorému patrí TikTok účet vasyaivanovdesign.

V sekcii Highlights na svojom Instagrame zverejnil Ivanov aj ďalšie krátke videá z nakrúcania Huskyho videoklipu. Nachádza sa tam aj scéna s mužom, ktorý fajčil trčiac z čierneho vreca.
Videoklip ukazuje muža, ktorý po streľbe v hale balí ľudské telá do čiernych vriec. Na konci klipu sú všetky telá kladkostrojom zvesené zo strechy budovy a naložené na korbu oranžového nákladného auta. Hudobný klip nemá teda nič spoločné s pandémiou Covid-19. V septembri 2020 informovala o výrobe videoklipu aj súkromná ruská televízia REN.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zavádzajúce VIDEO “Corona-divadlo”: Súvisia desiatky mŕtvych v čiernych vreciach s pandémiou?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti