eReport.sk
Eduard Heger (OĽaNO)
Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

ZAMETAJÚ STOPY? Hegerove kazateľské VIDEÁ miznú z internetu. Môže za to táto náboženská skupina!

Tak ľahko si ich už nepozriete! Zrejme ste na ne narazili aj vy. Video záznamy náboženských vyznaní súčasného premiéra Eduarda Hegera kolovali po webe a vyvolávali na tvári úsmev. Tie ale z internetu nenápadne miznú. Kto sa snaží vymazať premiérovu virtuálnu stopu v podobe čudných náboženských monológov?

Súčasná vláda oproti tým minulým vyčnieva. Niektorí jej členovia totiž otvorene hovoria o členstve v tzv. charizmatických kresťanských hnutiach. Na celom svete sa k nim hlási približne 160 miliónov katolíkov a dokonca ich akceptuje aj Vatikán. Teda nejde o sektu. Doteraz o týchto kurióznych skupinách veľa počuť nebolo, no spopularizovali ich práve dvaja členovia súčasnej vlády. Exminister zdravotníctva Marek Krajčí a súčasný premiér a bývalý financmajster Eduard Heger.

Heger a Duch Svätý

Tým, že budeme Duchu Svätému vytvárať priestor ako chrám v našom vnútre, bude mať možnosť meniť naše myslenie, naše skutky, naše správanie. A v konečnom dôsledku bude premieňať aj náš charakter. My potrebujeme, aby sa dotýkal aj nášho srdca. A to, že duch boží do nás vstupuje ako do chrámu spôsobuje, že nás napĺňa celých,“ hovorí aktuálny šéf vládneho kabinetu v roku 2017 v naozaj úsmevnom videu.

Práve vystúpenia členov charizmatických kresťanských hnutí sa vyznačujú oduševnenými monológmi kazateľov, ktoré doslova pretekajú emóciami. Niečo podobné pred rokmi dokázal pretaviť do už ikonickej video kázne svojím rétorickým umom Heger.

Záhadné zmiznutia

Ako upozornil portál Aktuality.sk, videá s kázňami súčasného premiéra, začali záhadne miznúť. Portál na to upozornil administrátor profilu na sociálnej sieti s názvom Kmeňový šamanizmus Jaroslav Šmidovič. O ich výmaz sa malo postarať Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina. Ak si myslíte, že ide práve o spomínané charizmatické kresťanské hnutie, nemýlite sa.

Spoločenstvo skrátene nazývané Martindom sa takto charakterizuje na svojom webe: „Sme spoločenstvo kresťanov, ktorým záleží na našej krajine a na tom, aby sa v našom národe rozvíjali pravé duchovné hodnoty. Spoznali sme Boha ako niekoho, s kým môže mať každý osobný a živý vzťah. Boh zmenil naše životy a preto túžime po tom, aby Ho ľudia spoznali a aby bola naša krajina premenená Božími hodnotami.“

Zdroj: FB/KS

Podľa Aktuality.sk si spoločenstvo vymenilo niekoľko mailov s adminom Kmeňového šamanizmu. V komunikácii Martindom, ktorý bol aj pôvodným autorom videí vysvetľoval, že videá nezmazal, preto, že by chcel poprieť náboženské vyznanie premiéra. Dôvodom malo byť, že videá ktokoľvek sťahoval a potom ich obsah vytrhol z kontextu.

Krajčího jóga

Medzi ďalšie už kultové video patrila aj náboženská eskapáda exministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Ten zase vo videu z roku 2016 v podobnom duchu ako Heger, vysvetľuje svoj negatívny postoj k ľuďom, ktorí cvičia jogu. „Modlili sme sa za jedného konkrétneho brata a zistili sme, že mal dočinenie s okultizmom, s jogou,“ hovorí vo videu Krajčí.

„A ten brat, on kľačal, a zrazu prišla situácia, a to bolo možno ako vánok alebo čo, a on zrazu padol dozadu,“ opisuje v tom čase Krajčí. Vtedy z neho vypadne citoslovce „vuch“ a zvýskne:: „Chalani, ja som slobodný!“

Zdroj: FB/KS

Pokračuje a hovorí ako „tam prišiel Duch Svätý a to bolo naozaj ako vánok a on normálne previal tým humnom. Ja som to precítil tak, že normálne fyzicky, že vytrženie, tak, jak sa píše, ale išlo to od nôh hore, hore, hore ako bublotajúca voda, prišlo mi to hore a teraz čo, ja som otvoril ústa a začala sa tá rieka valiť von ústami.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ZAMETAJÚ STOPY? Hegerove kazateľské VIDEÁ miznú z internetu. Môže za to táto náboženská skupina!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti