eReport.sk
Šéf NATO Jens Stoltenberg. Foto: tasr/ap

Stoltenberg: NATO nepoľaví v podpore. Putin na Ukrajine zlyháva

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg v piatok na tlačovej konferencii v Bruseli zdôraznil, že NATO nepoľaví vo svojej podpore Ukrajiny, a vyzval členské krajiny Aliancie, aby Kyjevu poskytli ďalšiu pomoc.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Tabuľa označujúca poľskú obec Przewodów, ktorú zasiahla raketa vystrelená Kyjevom.
  2. Vydiera Zelenský niečim Bidena?
  3. Najnovšie ciele NATO
  4. Vagnerovcom velí bývalý americký generál, tvrdí Prigožin (vľavo)
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  6. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

„Väčšina vojen sa skončí rokovaniami,“ povedal šéf NATO. Zároveň však dodal: „Avšak čo sa bude diať za rokovacím stolom, závisí od toho, čo sa stane na bojisku… Preto je najlepším spôsobom, ako zvýšiť šance na mierové riešenie, podpora Ukrajiny,“ zdôraznil.

NATO bude stáť pri Ukrajine

„NATO bude teda naďalej stáť pri Ukrajine – dovtedy, kým to bude potrebné,“ dodal. „Ak zvíťazí agresor, nebude trvalý mier,“ podotkol. Stoltenberg poznamenal, že na stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín organizácie NATO, ktoré sa uskutoční budúci týždeň v Bukurešti, očakáva schválenie navýšenia neletálnej podpory Kyjevu.

Bezprecedentná vojenská pomoc

Pripomenul, že NATO dodáva Kyjevu palivá, medicínske zásoby, zimné vybavenie či rušičky dronov. „Spojenci poskytujú (Ukrajine) bezprecedentnú vojenskú podporu,“ uviedol. Obrana proti dronovým útokom je podľa jeho slov súčasťou širších systémov protivzdušnej obrany, ktoré NATO poskytlo ukrajinským silám na obranu pred ruskou inváziou.

Putin zlyháva

„(Ruský) prezident (Vladimir) Putin na Ukrajine zlyháva – a reaguje s ešte väčšou brutalitou,“ povedal Stoltenberg novinárom. Cielené raketové útoky Moskvy na ukrajinské mestá a na civilnú infraštruktúru pripravujú obyvateľov o teplo, svetlo a potraviny, konštatoval. „To je pre Ukrajinu hrozný začiatok zimy,“ dodal.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg: NATO nepoľaví v podpore. Putin na Ukrajine zlyháva

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti