eReport.sk
Zahraničie si Žilinku váži
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Zdroj: tasr

Pocta pre Žilinku! Britská Národná kriminálna agentúra sa mu oficiálne poďakovala za spoluprácu

Zahraničie si Žilinku váži. Vládnymi politikmi nenávidený, v zahraničí uznávaný? Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa neteší veľkej obľube medzi politikmi súčasných a bývalých vládnych strán OĽANO, SaS, Za ľudí, či Demokrati. Pekné slovo na neho nenachádzajú hlavne politici ako Mária Kolíková, Alojz Baránik (obaja SaS). Ale i Juraj Šeliga (Za ľudí), či Igor Matovič a jeho poslanci (OĽANO). Žilinka dlhodobo odmieta s dočasnou vládou spolupracovať na kriminalizácii opozície. A kroky voči opozičným politikom podniká len vtedy, keď to považuje za oprávnené.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Sloboda prejavu hrozbou?
  2. Čaputová šokuje
  3. Megaškandál
  4. Žilinka vracia Hegerovi úder

Výsledkom je to, že sa v parlamente a na vláde objavujú nápady a návrhy na obmedzenie Žilinkových právomocí a zrušenie známeho paragrafu 363, ktorým generálny prokurátor môže zrušiť trestné konanie v prípade, ak ho po starostlivom preskúmaní považuje za nezákonné.

Zahraničie si Žilinku váži

Iný názor na Žilinkove pôsobenie majú však evidentne v zahraničí. Britské inštitúcie majú so spoluprácou s Generálnou prokuratúrou SR dobrú skúsenosť a disponujú iným názorom, ako vládny politici.

„Dnes som vo Vzdelávacom centre prokuratúry Slovenskej republiky vo Vysokých Tatrách privítal na pracovno – vzdelávacom podujatí, konanom pod mojou záštitou, zástupcov Národnej kriminálnej agentúry Spojeného kráľovstva (NCA) a Medzinárodného protikorupčného koordinačného centra z Londýna (IACCC),“ uviedol Žilinka na sociálnej sieti. K príspevku pridal aj fotky.

Ocenenie si váži

Ocenenie jeho osobnosti a práce si viditeľne váži. „Bolo pre mňa cťou prevziať od styčného dôstojníka NCA Nicka Cucksona pamätnú plaketu NCA. Ako poďakovanie za podporu spolupráce NCA so slovenskými OČTK,“ dodal.

Zdroj: FB M.Ž.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pocta pre Žilinku! Britská Národná kriminálna agentúra sa mu oficiálne poďakovala za spoluprácu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti