eReport.sk
Megaškandál
generálny prokurátor Maroš Žilinka, foto:tasr

Žilinka obviňuje Denník N z cielenej manipulácie: Ich podprahové podsúvanie je zlomyseľné!

Žilinka obviňuje Denník N. Generálny prokurátor tvrdí, že vo svojom článku o obžalobe Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela použil metódu manipulácie. Liberálno-progresívny plátok sa snažil v článku naznačiť, že Žilinka mal v tomto prípade v pláne použiť paragraf 363. zrušiť obvinenie, no Lipšicová špeciálna prokuratúra ho predbehla a podaním obžaloby mu jeho snahu znemožnila.

„Podaním obžaloby prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry sa skončilo prípravné konanie, čím zanikla právomoc generálneho prokurátora konať a vybaviť návrh obvinených na postup podľa § 363 Trestného poriadku (zrušenie právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní). Z toho dôvodu sa ani nemôžem a neviem vyjadriť k prípadnej dôvodnosti alebo nedôvodnosti návrhov obvinených,“ uviedol Žilinka vo svojom stanovisku.

Denník N bez novinárskej etiky?

„S ohľadom na uvedené považujem za absolútne manipulatívny a novinárskej etike odporujúci spôsob informovania verejnosti, akým Denník N navodzuje u čitateľov dojem. Generálna prokuratúra (ide o právomoc generálneho prokurátora) mienila použitím § 363 Trestného poriadku zrušiť navrhovateľom obvinenie,“ pokračuje Žilinka.

„Nekorektné až zlomyseľné“

Žilinka zdôrazňuje, že rozhodnutia o použití paragrafu 363 neprichádzajú zo dňa na deň. Muselo by mu predchádzať detailné preštudovanie spisu. K nemu nedošlo a preto jeden zo spornejších paragrafov použitý v tomto prípade nebol. Žilinku vládni politici opakovane obviňujú, že paragraf nadužíva, čo sa však Žilinkovi podarilo na prelome rokov štatisticky vyvrátiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Taraba kritizuje podivný Matovičov úrad
  2. Sankcie ničia Úniu
  3. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
  4. Líder OĽANO Igor MatovičI

„Podsúvať verejnosti podprahovo naratív plánovaného zrušenia obvinení. Podľa § 363 Trestného poriadku, akoby ani iná možnosť neexistovala, tak nie je korektné, ale až zlomyseľné. Až po preskúmaní veci by totiž bolo možné zo strany generálneho prokurátora urobiť spoľahlivý záver o zákonnosti vydaných rozhodnutí. A teda, či nie je na mieste postup podľa § 365 Trestného poriadku. Ide o upovedomenie o tom, že som nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí,“ dodal Žilinka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka obviňuje Denník N z cielenej manipulácie: Ich podprahové podsúvanie je zlomyseľné!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti