eReport.sk
Obvinený Dušan Dědeček.
Dušan Dědeček si vypočul verdikt súdu. Foto: tasr

Zabijak piatich študentov si vypočul verdikt: Pätnásť rokov za mrežami!

Vodič Dušan D. z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova dostal 15-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Vo štvrtok o tom rozhodol senát Mestského súdu Bratislava I. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné. Obžalovaný na hlavnom pojednávaní priznal vinu.

Trest si má odpykať v ústave na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Dostal tiež desaťročný zákaz činnosti v podobe šoférovania motorových vozidiel a trojročný ochranný dohľad.                 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Obvinený Dědeček opäť pred súdom nepochodil
  2. Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava podal obžalobu na obvineného Dušana D. v súvislosti s minuloročnou tragickou nehodou v Bratislave, ktorá si vyžiadala päť obetí
  3. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
  4. Čo to Stančík predvádza?

Súd zohľadnil priznanie

Predseda senátu Pavol Tomík uviedol, že súd prihliadal na viacero poľahčujúcich okolností, pričom nezistil žiadne priťažujúce okolnosti. Súd okrem iného zohľadnil priznanie obžalovaného a pristúpil k mimoriadnemu zníženiu trestu. Obžalovaný Dušan D. sa vzdal práva na podanie odvolania. Prokurátor si ponechal lehotu na prípadné podanie odvolania.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo podal na Dušana D. v závere marca obžalobu pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia. Obžalovaný je väzobne stíhaný pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Šiel takmer 150 km za hodinu!

Dopravná nehoda v centre Bratislavy si 2. októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Dušan D. mal podľa obžaloby šoférovať v štádiu ťažkého stupňa opitosti.

Jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu. K stretu s prvou osobou malo prísť pri rýchlosti 107 kilometrov za hodinu. Na zastávke sa malo nachádzať približne 40 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zabijak piatich študentov si vypočul verdikt: Pätnásť rokov za mrežami!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php