eReport.sk
Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
Peter Pellegrini, líder HLAS-u. Foto: tasr

VIDEO HLAS vyzýva ministra vnútra: Nepodporte povinné kvóty pre nelegálnych migrantov!

HLAS – sociálna demokracia vyzýva ministra vnútra Ivana Šimka, aby na rokovaniach Rady ministrov vnútra v Bruseli o migračnom pakte nemenil zásadnú pozíciu Slovenska pri povinnom prerozdeľovaní migrantov.

„HLAS odmieta povinné kvóty na nelegálnych migrantov a preto ma vyrušil status ministra vnútra Šimka, ktorý pred odchodom do Bruselu naznačoval, že treba zmeniť pozíciu Slovenska a náš štát by mal byť solidárnejší. Akoby chcel zmeniť pozíciu Slovenska, ktorú sme tak dlho a nekompromisne presadzovali,“ uviedol líder HLAS-u.

Peter Pellegrini sa na tlačovke vyslovil proti kvótam pre nelegálnych migrantov.

Zdroj: youtube/@hlassocialnademokracia

Obrat v čase nejednoty V4

„Rovnako ma vyrušuje, že takýto jeho obrat prichádza v čase keď nemôžeme hovoriť o jednote V4 o ktorú sme sa dlhé roky v tejto téme opierali. Zásadne vyzývam ministra vnútra, ktorý nemá politický mandát ani dôveru parlamentu, aby akýmkoľvek spôsobom nemenil kurz zahraničnej politiky Slovenska v otázke nelegálnej migrácie,“ zdôraznil Pellegrini.

„Pán minister nemá na rokovania oficiálny mandát výboru pre európske záležitosti a pán minister mal v tejto otázke požiadať o stanovisko aj brannobezpečnostný výbor. Vyzývam predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby poveril niekoho vedením brannobezpečnostného výboru. A tým ho sfunkčnil, aby sme sa tejto zásadnej otázke venovali po návrate Šimka z Bruselu,“ skonštatoval Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kde budú ženy rodiť? Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva SR Michal Palkovič
  2. Béla Bugár
  3. Čo to Stančík predvádza?

Kritická situácia na južnej hranici

„Zároveň žiadam spoločné zasadnutie oboch kompetentných výborov. Aby sme jasne vedeli, čo rokoval Ivan Šimko v Bruseli a akú pozíciu Slovenska zastával,“ dodal líder HLAS-u.

Podpredsedníčka strany Denisa Saková upozornila na kritickú situáciu na južnej hranici: „Vyzývam MV SR, aby zintenzívnilo komunikáciu priamo s Maďarskom aj na úrovni V4. Musíme pomôcť južnému susedovi pri ochrane južnej hranice so Srbskom. Zároveň aby sme aj my posilnili fyzickú a technickú ochranu východnej hranice s Ukrajinou.“ Vyzvala MV k aktívnym krokom: „Očakávam, že ministerstvo vnútra urobí zásadné opatrenia na odradenie nelegálnych migrantov. Inak nám hrozí zatvorenie hraníc od našich susedov, ako sme boli svedkami počas jesene minulého roka.“

Zdroj: hlas-socialnademokracia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO HLAS vyzýva ministra vnútra: Nepodporte povinné kvóty pre nelegálnych migrantov!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php