eReport.sk
Obvinený Dědeček opäť pred súdom nepochodil
Dušan Dědeček, foto:tasr

Koľko rokov by mal Dušan Dědeček dostať? TOTO je minimálna hranica, ktorú navrhuje prokurátor!

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo navrhuje uložiť vodičovi Dušanovi D. z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody v centre Bratislavy minimálne 15-ročný trest väzenia. Obžalovaný na štvrtkovom hlavnom pojednávaní priznal vinu, senát Mestského súdu Bratislava I preto rozhoduje len o výške trestu.

Minimálna hranica

Prokurátor podal na Dušana D. v závere marca obžalobu pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia. Vo svojej záverečnej reči poukázal na to, že obžalovaný doma požíval pred nehodou alkoholické nápoje. Dušan D. podľa neho nekonal z nedbanlivosti, ale v nepriamom úmysle.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Arogancia uňho prekračuje medze
  2. Ukrajina a Rusko
  3. Hlas-SD vyzvala vládu, aby stiahla nomináciu Martina Klusa za člena Európskeho dvoru audítorov

Koľko rokov by mal Dušan Dědeček dostať?

Prokurátor navrhuje pre Dušana D. aj sedemročný trest zákazu činnosti a trojročný ochranný dohľad. Súd by mal tiež podľa Chyla vyhovieť náhrade škody podľa uplatnených nárokov poškodených.

Tragická dopravná nehoda

Dopravná nehoda na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova si 2. októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Obžalovaný mal podľa obžaloby šoférovať v štádiu ťažkého stupňa opitosti. Jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu. K stretu s prvou osobou malo prísť pri rýchlosti 107 kilometrov za hodinu. Na zastávke sa malo nachádzať približne 40 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koľko rokov by mal Dušan Dědeček dostať? TOTO je minimálna hranica, ktorú navrhuje prokurátor!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php