eReport.sk
Peter Marcin, foto: tasr

Zabávač Marcin či herec Gallovič: Za šesť minút v očkovacej šou dostali sumu, ktorú by im závidel kadekto!

O takom plate sa iným môže len snívať! Očkovacia lotéria Byť zdravý je výhra podľa množstva kritikov skončila fiaskom. Televízna šou, ktorej cieľom bolo podporiť očkovanie, sa niesla aj v znamení hviezdnych mien. Práve tie v relácii losovali z osudia potenciálnych výhercov. V šou sa síce ohriali len niekoľko minút, no za to dostali kráľovsky zaplatené.

Zabávač a šoumen Peter Marcin, olympionička Zuzana Rehák-Štefečeková či herec Činohry Slovenského národného divadla Ján Gallovič. Autori šou Byť zdravý je výhra stavili na ostrieľané mená a známe tváre a nič nenechali na náhodu. Práve celebrity mali za úlohu na niekoľko minút podebatovať s moderátormi Verou Wisterovou a Marcelom Forgáčom a okrem toho aj vylosovať mená v osudí.

Stovky eur za šesť minút

„Ideme na turné s Neskoro večer a budeme aj v Ružomberku. Budem kontrolovať pri vchode, kto je zaočkovaný,” zažartoval jeden z hostí Peter Marcin o svojej televíznej šou. Narážal tak napríklad aj na nedostačujúce percento zaočkovanosti v spomínanom meste. Okrem Marcina sa tak na obrazovkách objavili napríklad aj Zuzana Rehák-Štefečeková, ktorá si na olympiáde v Tokiu uchmatla zlatú medailu v trape. Programu sa zúčastnil aj herec Ján Gallovič.

Foto: rtvs

Ak by ste si dali tú prácu a spočítali koľko minút, boli v relácii a kontrovali moderátorskej dvojici, vyšlo by vám len niekoľko minút. Ak nerátame dokrútky, ktoré presekávali ich výstupy, išlo o približne šesť minút na jedného hosťa. Kadekto si tak položil otázku, koľko hostia šou inkasovali za svoj krátky výstup. Podľa zmlúv, ktoré je verejnoprávna televízia povinná zverejniť v Centráli registra zmlúv, je jasné, že nešlo o úplne malú sumu. Za pár minút na obrazovkách si Marcin, Štefečeková a aj Gallovič na účet pripísali po päťsto eur.

Viac o očkovacej lotérii tu:

  1. Počasie, búrka, blesky

Tisíce pre moderátora

Hostia ale nie sú jediní, kto si prišiel k zaujímavej sume počas prác na relácii. Poriadne si privyrobil aj moderátor Marcel Forgáč, ktorého zmluvu taktiež nájdete v Centrálnom registri zmlúv. Zmluva je síce voľne dostupná v tejto databázi, no pod Forgáčovým menom by ste ju hľadali márne. Biznis je totiž napísaný medzi verejnoprávnou televíziou a moderátorovou firmou Chillout s.r.o.

Oficiálne je tak Forgáč upísaný televízii na dvanásť častí relácie, ktorej jedna epizóda trvá približne 55 minút. Za prvé tri diely mu podľa zmluvy televízia zaplatí odmenu 5 400 eur, za ďalšie štyri diely 7 200 eur a za zvyšné 9 000 eur. Dokopy tak verejnoprávne médium moderátorovi nasype do vrecka 21 600 eur.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti