eReport.sk
Očkovacia lotéria prináša mnohé prekvapenia Foto: rtvs

VIDEO Ďalšia facka pre očkovaciu lotériu?! Znevýhodňuje vraj týchto ľudí

To už snáď ani nie je pravda. Hoci druhé kolo očkovacej lotérie o prémiové výhry nebolo fiaskom, ako premiéra, stále sa vynárajú nové problémy. Odborník na optimalizáciu pre vyhľadávače totiž vo svojom blogu upozorňuje, že sa nedá do súťaže registrovať zo zahraničia.

„Ak ste momentálne v zahraničí, do očkovacej lotérie sa nezaregistrujete. Vyzerá to tak, že web bytzdravyjevyhra.sk je dostupný len zo Slovenska. Ak ste na pracovnej ceste alebo máte dovolenku v inej krajine, máte smolu. Namiesto webu sa v prehliadači zobrazí chybové oznámenie,“ tvrdí Ján Januška, ktorý vraj kontaktoval viacerých svojich známych v zahraničí a nikomu sa stránku otvoriť nepodarilo. „Po diskriminácii zdravotne znevýhodnených a užívateľoch TV signálu s oneskorením, by malo ministerstvo financií napraviť situáciu aj pre vycestovaných Slovákov, ktorí sa nevedia prihlásiť,“ myslí si odborník.

Ministerstvo financií nám potvrdilo, že na stránku sa dá naozaj prihlásiť len z územia Slovenskej republiky. „V tomto prípade ide o bezpečnostné opatrenia, ktorým chránime už registrovaných občanov a ich osobné údaje,“ uviedli z tlačového odboru. „Podobné opatrenia sú v IT svete bežným štandardom. Ministerstvo financií SR s ním počítalo ešte pred spustením samotnej registrácie,“ tvrdia. Čo by teda mali spraviť ľudia, ktorí sa chcú zaregistrovať, ale momentálne sa nachádzajú v zahraničí?

Viac o očkovacej lotérii čítajte tu:

  1. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas tlačového brífingu na tému Sputnik V.

Odporúčame osobám, ktoré sú v zahraniční a majú záujem o registráciu, aby využili pomoc svojich známych alebo rodinných príslušníkov, ktorí žijú na Slovensku,“ dodali z tlačového odboru pre eReport.sk. Existuje však vraj ešte ďalšia možnosť. Pokiaľ ste zručnejší a naozaj sa veľmi chcete zaregistrovať, má pre vás Januška návod, ako túto situáciu obísť. „Pri návšteve stránky s očkovaním sa môžete tváriť ako návštevník zo Slovenska. K tomu vám poslúži tzv. virtuálna privátna sieť. Je to síce ďalšia komplikácia v registrácii, ale ak veľmi chcete súťažiť, dá sa,“ tvrdí odborník.

Zdroj: youtube/spotibo


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ďalšia facka pre očkovaciu lotériu?! Znevýhodňuje vraj týchto ľudí

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti