eReport.sk

Poslanci OĽANO obhajovali Matovičovu očkovaciu lotériu. Ľudia ich zvozili pod čiernu zem

Nedeľná premiéra očkovacej lotérie skončila doslova fiaskom. Minister financií Igor Matovič sa teraz snaží žehliť čo sa dá, no objavujú sa stále nové problémy. Niektorí koaliční poslanci už volajú po zmene štatútu súťaže, ale samozrejme sa našli aj takí, ktorí očkovaciu lotériu a Matovča bránia.

„Pravidlá sú jasné. Kto chce vyhrať musí sledovať prenos a mať pri sebe mobil. Časový limit je ale troch šibeničný,“ uznal na sociálnej sieti mladý poslanec za OĽANO Andrej Stančík. „Ak pani Zuzana platí koncesionárske poplatky a bez televízie bola odkázaná na neskorý prenos na internete, oprávnene sa môže cítiť dotknutá a obraná o výhru, aj keď samozrejme o pravidlách vopred vedela a mohla sa zariadiť inak,“ myslí si politik, ktorý verí, že sa podmienky súťaže upravia.

Stančík sa nechal očkovať, ale do lotérie sa nezapojil. Nezdalo sa mu to vhodné, keďže je zákonodarcom. – Foto: fb/AndrejStancik95

Stančík sa sám do očkovacej lotérie nezapojil. Nepovažuje to za vhodné, keďže je poslanec. Vo veľkom však propaguje výhody očkovania. „Nepotreboval som žiadnu kompenzáciu alebo bonus, dokonca som bol ochotný si za vakcínu zaplatiť,“ zdôraznil. Do obrany očkovacej lotérie sa na sociálnej sieti pustil aj ďalší poslanec za OĽANO Marek Šefčík. „Objavili sa názory, že načo telefón, načo heslo, načo televízia. No, je to jednoduché – ide o motiváciu ľudí k očkovaniu. Nie nútenie, ale o motiváciu,“ začal vysvetľovať politik.

Poslanec Marek Šefčík uznal, že pani Zuzana bola pripravená. No výhra jej unikla. – Foto: tasr

„Cez televíziu sa dá dostať k divákom a vysielať posolstvá hercov, spevákov, športovcov a iných osobností a takýto formát s výhrami, ktoré sú mimoriadne zaujímavé, prinesie aj vyššiu sledovanosť verejnoprávnej televízii. Vysielanie motivačného programu na zvýšenie počtu zaočkovaných za zvýšenie sledovanosti – niečo za niečo,“ tvrdí Šefčík, ktorý tiež uznáva, že pani Zuzana, ktorá prišla o 400 tisíc eur, bola pripravená. Vyzval ľudí, aby nezávideli tým, ktorí vyhrajú.

Viac o očkovacej lotérii čítajte tu:

Toto nie je motivácia k očkovaniu. Toto je len iná forma podplácania, ktorú zaplatíme my všetci. Hlavne, že vy sa máte ako hrať. Pre choré detičky, pre onko pacientov je špajza prázdna,“ myslí si jedna z diskutujúcich. „Nestačí, že sa vyžrebujú mená, a peniažky sa výhercom pošlú? Nie nestačí, poďme spraviť z ľudí šašov. Lebo v tej lotérii určite nie sú zaregistrované pani predavačky, čo ťahajú šichtu do desiatej večer, taxikár, ktorý má nočnú, šofér kamiónu, ktorý ťahá domov, či zdravotná sestra, ktorá práve podáva lieky pacientovi a kontroluje mu teplotu. Z pandémie, z očkovania, z úmrtí ľudí sa urobila večerná zábavná šou. A je to hanba,“ pridal sa ďalší.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport