eReport.sk
Marcel Forgáč. foto: profimedia

Moderátor očkovacej lotérie Forgáč: Nech si tie antivax sv*ne platia za ošetrenie sami!

Marcel Forgáč bol jednou z tvárí očkovacej lotérie, ktorú vysielala verejnoprávna televízia dva mesiace do konca októbra 2021, a ktorú už od spustenia sprevádzalo niekoľko kontroverzií a škandálov.

Za svoje účinkovanie v show, ktorá je všeobecne označovaná za výmysel bývalého premiéra a súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), zinkasoval Forgáč krásnych 34-tisíc eur. Pre Forgáča však moderovanie očkovacej lotérie nebolo jednoduché a niekoľkokrát rozmýšľal, že s celým projektom sekne. Show nakoniec dokončil podľa zmluvných pravidiel, zinkasoval v prepočte jeden milión slovenských korún, ale názor na očkovanie si do tejto chvíle nechával pre seba. To sa však zmenilo, aspoň podľa stredajšieho príspevku, ktorý zverejnil Nový Čas.

Silný propagátor očkovania

Zdá sa, že Forgáč neprijal ponuku moderovania očkovacej lotérie len kvôli peniazom. Stáť na obrazovkách po boku Very Wisterovej a uvádzať Matovičovovu lotériu sa známy moderátor a zabávač rozhodol aj z iných dôvodov.

Marcel Forgáč a Vera Wisterová. – Foto: rtvs.sk

Už od začiatku lotérie bol pripravený na to, že sa dostaví na jeho adresu aj veľká vlna kritiky. Je to pochopiteľné, keďže samotné očkovanie je téma, ktorá prudko rozdeľuje slovenskú spoločnosť. Kritika však bola intenzívna a z Forgáčovej strany sa objavilo niekoľko článkov o tom, ako to zrejme v lotérii zabalí a skončí. To sa však nestalo. Namiesto toho Forgáč verejnosti jasne ukázal, na akej strane pomyselnej barikády stojí a rozhodol sa na sociálnej sieti prehovoriť priamo do duše takzvaným antivaxerom.

Snívam o tom, že niekto Ficovi, Pellemu a ďalším excelovsky ukáže, koľkých ľudí svojím popieraním vakcinácie vlastne zabili.

Marcel Forgáč.

„Keď si čítam tie komenty o zapredancoch, komparzistoch, vymyslených štatistikách pod článkom doslova skropeným potom unavených, zachraňujúcich ľudí z overalov, strácam nádej. A zlomyseľne túžim, aby najväčšie antiwax svine museli za ošetrenie platiť,“ zverejnil vyhlásenie Forgáča v stredu portál Nového času.

Smrť ľudí v pandémii hádže na Fica a Pellegriniho

Forgáč podľa všetkého vidí vakcínu ako univerzálne riešenie a liečenie na ochorenie covid-19. Podľa jeho vyjadrení by zrejme ľudia neumierali, ak by sa dali očkovať. Na druhej strane, sú aj výskumy, ktoré tieto tvrdenia vyvracajú, pričom najmä jeden z posledných zo Švédskeho štátneho výskumného ústavu, ktorý bol uskutočnený na vzorke 1,7 milióna ľudí, z ktorých bola polovica očkovaná a druhá nie, pripisuje vakcíne aj život ohrozujúce vedľajšie účinky.

Na základe svojho pozitívneho vzťahu vakcínam, ktorý Forgáč podložil pre denník Nový čas aj zážitkami z Kanady, kde sú covid pasy na dennom poriadku, veľmi ostro skritizoval aj opozičných politikov Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Obom pripísal zodpovednosť za smrť tisícov ľudí, pričom sa však vôbec nedotkol postupov vlády, ktorá má v rukách reálnu moc.

„Snívam o tom, že niekto Ficovi, Pellemu a ďalším excelovsky ukáže, koľkých ľudí svojím popieraním vakcinácie vlastne zabili. Lebo takto to je. Nie, smrť im neželám. Na ich úroveň sa, dúfam, nikdy nedostanem,“ vyhlásil Forgáč, pričom dodal svoj zážitok z Kanady, kde tvrdí, že „nikde pri mojom pobyte v Kanade (Ontario) vás neobslúžia bez očkovania, green passu. Nedostanete sa do Wallmartu, reštaurácie, do taxíka, na štadión už vôbec nie, ani sem, na klasiku do Tim Horton’s. Len toľko. Bez komentára,“ uzavrel tému populárny moderátor.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Moderátor Marcel Forgáč.
  2. Peter Pellegrini
  3. Marjorie Taylorová Greeneová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moderátor očkovacej lotérie Forgáč: Nech si tie antivax sv*ne platia za ošetrenie sami!

Odoberať
Upozorniť na
guest
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti