eReport.sk
Tomu neuveríte! Riaditeľka Divadla P. O. Hviezdoslava sa po dlhšej dobe prihlásila o slovo
Ministerka kultúry Martina Šimkovičová avizuje vo svojom rezorte personálne zmeny. Foto: fb/simkovicovaoficialna

Za štátne nikto nebude nikoho vyšetrovať za to, že sa mu nepáči, čo si myslí, chváli Kurta krok Martiny Šimkovičovej

Proti nominácii Martine Šimkovičovej, čo by novej ministerky kultúry, sa zdvihla hneď od začiatku vlna nevôle medzi umelcami, ale aj rozličnými mimovládnymi organizáciami. Vraj nemá s kultúrou nič spoločné, ba ako moderátorka vystupovala v alternatívnom médiu. Teraz všetkým ukázala, že na kultúre jej naozaj záleží, a že u nej dostáva prednosť práve pred mimovládnymi organizáciami, ktoré by si mali peniaze na svoju činnosť zháňať v prvom rade sami, a nie iba naťahovať ruky a pýtať si peniaze od štátu.

Od ľudí brali peniaze a ešte im aj nadávali

Na Slovensku sa počas vlád Igora Matoviča a Eduada Hegera, ale aj Ľudovíta Ódora, vynakladali veľké peniaze na boj proti hoaxom a dezinformáciám, ktorých je vraj plný internet. Kto je ich šíriteľom určovali akýsi „experti“, ktorí to ale brali pekne „od podlahy“. Kto sa im nepáčil, nebol liberál či progresívec, ten bol hoaxer, dezinformátor a proruský živel či agent platený Moskvou. Teraz došlo aj na týchto „expertov“, platených našou vládou a peniazmi daňových poplatníkov. Martina Šimkovičová teraz zoberie peniaze určené na údajný „boj proti dezinformáciám“, a dá ich na niečo užitočnejšie, čím by sa kultúra mala zaoberať – Slovenskú filharmóniu.

Ak by sa malo trestať za šírenie dezinformácií, lží a klamstiev, tak boli by to práve tieto plátky a organizácie, ktoré by boli postihované ako prvé.

Marek Kurta, člen hnutia Republika

Týmto krok ministerky kultúry sa v statuse na sociálnej sieti zaoberá aj člen mimoparlamentného hnutia Republika Marek Kurta. „V preklade to znamená, že na Slovensku sa nebude za štátne bojovať proti iným názorom, nekonformným pohľadom nikto nebude nikoho vyšetrovať za to, že sa mu nepáči, čo si myslí, alebo že spochybňuje nejaký oficiálny naratív, ako napríklad, že vakcína je sloboda,“ konštatuje Kurta, ktorý vyjadril názor väčšiny Slovákov, ktorým sa kroky „expertov“ na dezinformácie tiež vôbec nepáčili, pretože im boli vypínané či obmedzované ich profilové stránky na sociálnej sieti, a rovnako dopadali aj viaceré alternatívne médiá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vláda by mala prijať dostatočne kvalitný klimatický zákon, ktorý predvídateľne nastaví sociálne spravodlivý prechod Slovenska ku klimatickej neutralite do roku 2050.
  2. Dúbravský Šimečka
  3. Huliak odkrýva špinavosti. Tie sa mali na ministerstve životného prostredia diať za pôsobenia Jána Budaja.

„A kto najviac kričí proti tomuto opatreniu? No samozrejme, progresívne denníky a mimovládky. Všetci tí, ktorí sa najviac označujú za liberálov, avšak keď príde na to, tak najradšej by iné názory potlačili, kľudne za ne aj trestali, a ešte za to brali aj peniaze. Peniaze aj od tých daňových poplatníkov, ktorým nadávajú do dezolátov,“ prízvukuje nekompromisne republikán.

„V tom kričaní by sa mohli nachvíľu zastaviť, pretože ak sa zamyslia, veľmi rýchlo prídu na to, že to opatrenie je vlastne v ich prospech. Ak by sa totiž malo trestať za šírenie dezinformácií, lží a klamstiev, tak boli by to práve tieto plátky a organizácie, ktoré by boli postihované ako prvé…,“ dodáva Marek Kurta na samý záver.

Zdroj: FB / Marek Kurta


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za štátne nikto nebude nikoho vyšetrovať za to, že sa mu nepáči, čo si myslí, chváli Kurta krok Martiny Šimkovičovej

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie