eReport.sk
Huliak odkrýva špinavosti. Tie sa mali na ministerstve životného prostredia diať za pôsobenia Jána Budaja.
Rudolf Huliak, predseda Výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie (SNS). Zdroj: Screenshot video TA3

Prečo mimovládkam nevadil minister Budaj ani štátny tajomník Smatana? Prečo im Huliak až tak naháňa strach?


„Páči sa nám, nepáči sa nám! Páči sa nám, nepáči sa nám!“ Asi takto nejako „kádrujú“ mimovládne organizácie ľudí, ktorí sú navrhnutí na post ministra životného prostredia. Vec v našich končinách doteraz nevídaná, pretože takéto niečo si doteraz nedovolili za žiadnej vlády. Až teraz, keď je hlavou štátu niekým na konci svojho „pontifikátu“ veľmi posmelená prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej životný druh Juraj Rizman je bývalý riaditeľ Greenpeace na Slovensku a projektový koordinátor Via Iuris.

Už sa všetci spamätajte

Ak sa ešte vrátime k Jurajovi Rizmanovi, tak ten bol v rokoch 1993 až 2019 občianskym aktivistom, a to najmä v oblasti ochrany ľudských práv, životného prostredia a obrany občianskych organizácií. Medzi neziskovými organizáciami je teda ako doma, a tak nie je problémom bojovať spolu s nimi proti ministrom životného prostredia novej vlády, ktorých by mala vymenovať jeho partnerka, hlava štátu, ktorá, na oplátku, podmieňuje obsadením tohto postu nevymenovaním celej vlády. Celá situácia ad absurdum vyzerá tak, že Smer-SSD síce suverénne vyhral voľby a s trojkoalíciou zostavuje vládu, ale v nej budú len tí, ktorí sa budú páčiť neziskovým organizáciám, umelcom či mainstreamu.

Prirodzene, toto všetko by im posvätila prezidentka Čaputová, ktorá je „odkojená“ mimovládkami a „liberálmi“. Kroky týchto „demokratických“ sektorov sa nepáčia ani členke Život Národná strana Darine Mosnej, ktorá k odmietnutiu Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia, ale aj odmietaniu jeho „náhradníka“ Tomáša Tarabu,  napísala veľmi výstižný status. „Nechceli by nám Aktuality, Denník N a mimovládky láskavo rovno prezradiť kto by bol podľa nich vhodný na post ministra ŽP!? Akože už sa všetci spamätajte, politickú zodpovednosť nesie strana a nie mainstream a mimovládky, tak už neotravujte všetkých svojimi hejtami na jednotlivých kandidátov. Mimovládky si tu robia tlačovky, ako na čele tohto rezortu má stáť odborne zdatný a vzdelaný človek, a to isté vykrikujú aj o pozícii štátneho tajomníka,“ konštatuje v úvode Mosná.

Related Posts

  1. Zuzana Belohorcová
  2. Demokratická cenzúra
  3. Kým pôjdete voliť

„Tak, vážené slniečka, Budaj okolo agendy životného prostredia pred nástupom na ministerskú stoličku ani nepáchol a štátny tajomník Juraj Smatana bol predtým učiteľ dejepisu, regionalistiky a geografie a aktivista. Títo ľudia ako spĺňali tie vaše požiadavky, ktoré sú pre vás tak zásadné!?“ pýta sa Darina Mosná a dodáva: „Politická strana je zodpovedná za svoje nominácie a aj zlyhanie svojho kandidáta, tak sa ukľudnite a rozhodujte si o nomináciách na posty vo svojich mimovládkach.“ Takže, čoho sa teraz mimovládky boja? Žeby avizovaného preverovania ich financovania a vynakladania peňazí, o ktorých hovoria, že sú transparentné a nemajú sa čoho báť?

Zdroj: FB / Darina Mosná

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo mimovládkam nevadil minister Budaj ani štátny tajomník Smatana? Prečo im Huliak až tak naháňa strach?

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne