eReport.sk
Nezaujímajú ho
Primátor Trnavy Peter Bročka. Zdroj: tasr

Z platov primátorov sa vám zatočí hlava. Najbohatší je Bročka z Trnavy, predbehol aj Valla!


Marek Hattas z Nitry, pôsobí pri niektorých svojich kolegoch ako chudobný príbuzný. Rozdiel medzi jeho a Bročkovým priznaným príjmom je 34 920 eur!

Mohlo by vás zaujímať

  1. Traja najvyšší ústavní činitelia - Boris Kollár, Zuzana Čaputová a Eduard Heger
  2. Primátor Trnavy Peter Bročka na pôde fakulty STU v Trnave

Podrobnosti z daňových priznaní primátorov krajských miest priniesol portál Zregiónu.sk. Ten uvádza, že na vrchu rebríčka je primátor Trnavy, Peter Bročka, ktorý priznal príjem z verejnej funkcie vo výške 79 362 eur. Okrem toho vlastní dva byty, rodinný dom v Trnave a chatu v Bukovej. Ak by sme sumu rozrátali paušálne na mesiace, jeho mesačný plat je cca. 6 600 eur.

Peter Bročka je známy najmä svojim pozitívnym vzťahom k cyklistike a odporom k motoristom. „To, že dnes si môžete kúpiť auto za 500 eur, bez problémov na ňom jazdiť, nemusíte deklarovať, kde ho parkujete a tvárite sa, že všetko je v poriadku a zaberáte ním verejný priestor. Ja dúfam, že tieto časy končia,“ citujú ho napríklad Autoviny.sk. Trnavský primátor bol kritizovaný aj za to, že sa nezúčastnil na proteste miest a obcí, hoci sa konal práve v Trnave.

Richard Rybníček

Skončil hneď na druhom mieste, priznal 79 261 eur z výkonu verejnej funkcie a príjem 12 000 eur z iných zárobkových aktivít. Trenčiansky primátor pôsobí aj ako predseda celoslovenskej Únie miest. V daňovom priznaní uviedol rodinný dom s dvorom a dve hypotéky.

Ján Nosko a Jaroslav Polaček

Zle sa nevodí ani súčasnému primátorovi Banskej Bystrice, Jánovi Noskovi. Ten má len príjem z výkonu verejnej funkcie a to vo výške 77 101 eur. Priznal tiež byt, nebytový priestor a pozemky. veľmi podobný bol príjem z výkonu verejnej funkcie u košického primátora Polačeka, Dosiahol výšku 75 733 eur. K tomu mal Polačeka zarobiť 4 078 eur. Rozdiel je v nehnuteľnostiach, kde primátor Košíc predbieha ostatných.

V majetkovom priznaní prezradil, že vlastní dva byty v časti Severné Mesto, jeden byt s garážou v Štrbe, dom v Malej Vieske a záhradnú chatu v Košickej Novej Vsi. Okrem toho sa vozí na aute značky Peugeot z roku 2010 a je majiteľom niekoľkých umeleckých diel. Má splácať jednu hypotéku.

Bratislava

Primátor Matúš Vallo, ktorý možno prekvapivo, s ohľadom na to, že vedie hlavné mesto, nie je najbohatší, sa umiestnil na piatom mieste. Má len príjem z verejnej funkcie a to vo výške 75 318 eur. Vallo tiež vlastní dom a pozemky pod ním v bratislavskom Starom Meste, byt v Starom Meste a jazdí na Volve z roku 2019. Taktiež má dve hypotéky.

Andrea Turčanová

Ako primátorka Prešova, z výkonu verejnej funkcie zarobila 63 896  eur a z inej 7 441 eur. Z Zregiónu.sk. uvádza, že Turčanová je na tomto poste už dve volebné obdobia. Tretíkrát však o tento post nezabojuje. V majetkovom priznaní uviedla, že vlastní dom a záhradu v Prešove a spláca úver.

Najmenej zarábajú primátori zo Žiliny a Nitry

Ten žilinský Peter Fabiáne, mal len príjem z výkonu verejnej funkcie a to vo výške 48 490 eur. Vlastní byt v Žiline , rodinný dom v Divinke a má jednu hypotéku.

Marek Hattas zarobil 44 442  eur a to len z výkonu verejnej funkcie. Nitriansky primátor pritom pôsobí aj ako poslanec NR SR. Okrem toho vlastní rodinný dom so záhradou v Nitre a spláca jeden úver.

Zdroj: zregionu.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z platov primátorov sa vám zatočí hlava. Najbohatší je Bročka z Trnavy, predbehol aj Valla!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: