eReport.sk
Z niekdajšieho spojenca kritik?
Zľava na archívnej snímke podnikateľ Jevgenij Prigožin a ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr

Z niekdajšieho spojenca kritik? Prigožin odkazuje Putinovi: Ak začínate vojnu, prosím majte charakter, vôľu a oceľové gule!

Z niekdajšieho spojenca kritik? Ruský oligarcha a zakladateľ žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin zrejme nepriamo kritizoval ruského prezidenta Vladimira Putina. I jeho režim, domnievajú sa analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Otázka novinára

ISW zakladá svoje tvrdenia na odpovedi Prigožina na otázku novinára o tom, že majú ruské štátne médiá zakázané diskutovať o vagnerovcoch. Prigožin uviedol, že ruskí predstavitelia by mohli mať úžitok zo schopnosti cenzurovať informácie, ak by Rusko nevyhlásilo Ukrajine vojnu. Následne spomenul nemenovaného predstaviteľa, keď povedal: „Ak začínate vojnu, prosím majte charakter, vôľu a oceľové gule – iba vtedy budete schopný niečo dosiahnuť.“

Z niekdajšieho spojenca kritik?

Ruskí predstavitelia by podľa neho mohli prestať klamať, keby sa im podarilo dosiahnuť ozajstné výsledky pri výstavbe budov, mostov či staníc metra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.

Prigožin odkazuje Putinovi

Podľa ISW boli tieto slová „pravdepodobne cielené na Putina. Tie ruské štátne médiá bežne vykresľujú ako lídra, ktorý sa zaoberá malými infraštruktúrnymi projektami a životmi obyčajných Rusov“. Prigožin sa pritom mohol takto kriticky vyjadriť zrejme preto, že mu Putin nedal sľubovanú odmenu. Za dobytie východoukrajinského mesta Bachmut, domnieva sa ISW.

Zdroj: tasr/isw


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z niekdajšieho spojenca kritik? Prigožin odkazuje Putinovi: Ak začínate vojnu, prosím majte charakter, vôľu a oceľové gule!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php