eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Vraj chcú 6-dňový pracovný týždeň. Svojmu prezidentovi Putinovi sa tak Rusi zavďačia. Foto: tasr/ap

Rusko: Štátne médiá a firmy chcú 6-dňový pracovný týždeň. Chcú tak podporiť vojnu

Rusko: Štátom podporované médiá a podnikateľské skupiny vyzvali Kremeľ, aby pre Rusov povolil šesťdňový pracovný týždeň. Dôvodom sú zvýšené ekonomické výdavky na vedenie „špeciálnej vojenskej operácie“. Tak Moskva nazýva vojnu na Ukrajine.

Vo svojej nedeľňajšej správe to na sociálnej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany. Odpracované hodiny navyše podľa všetkého nemajú byť zaplatené.

Londýn konštatuje, že v posledných mesiacoch sa tón verejnej debaty v Rusku posunul od výlučného trestania kritikov invázie smerom k príkazom, aby sa občania obetovali s cieľom podporiť vojenské úsilie Kremľa.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Monika Beňová Ukrajina
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Rusko: Po šíchte na ďalšiu šichtu k munícii

Britský rezort obrany sa odvoláva na informácie tajných služieb. Pripomína tiež vyjadrenie ruskej propagandistky Margarity Simonjanovej. Tá je manažérkou oficiálnych prokremeľských médií. Podľa nej, ako vyhlásila 21. mája, by mali občania po pracovnom čase ďalšie dve hodiny každý deň pracovať v závodoch na výrobu munície.

Tento prístup podľa Británie jasne evokuje formu spoločenského nátlaku známeho zo sovietskych čias. „Zdôrazňuje tiež, ako vedenie (Ruska) veľmi pravdepodobne identifikuje ekonomickú výkonnosť za rozhodujúci faktor víťazstva vo vojne,“ dodalo ministerstvo.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: Štátne médiá a firmy chcú 6-dňový pracovný týždeň. Chcú tak podporiť vojnu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php