eReport.sk
Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský, Foto: tasr
Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský. Foto: tasr

Wlachovský: Spolupráca je veľmi užitočná! Spoločným úsilím chceme aj my jednoznačne prispieť

Krajiny Slavkovského formátu (S3) sa zhodujú v podpore Ukrajiny aj jej európskej perspektívy. Je tiež podľa nich potrebné pokračovať v integračnom procese krajín západného Balkánu do Európskej únie. Po stretnutí so šéfom rakúskej diplomacie Alexandrom Schallenbergom a ministrom zahraničných vecí Českej republiky Janom Lipavským to vyhlásil slovenský šéf diplomacie Miroslav Wlachovský.

,,Vo vzťahu k ruskej agresii na Ukrajine sme sa jednoznačne zhodli na jasnej a principiálnej podpore suverenity Ukrajiny, jej nezávislosti a teritoriálnej integrity. V tomto kontexte je dnešné stretnutie aj vyslaním politického signálu politickej podpory Ukrajiny a jej európskej perspektívy,“ uviedol Wlachovský.

Chceme jednoznačne prispieť

Skonštatoval, že úlohou naďalej zostáva získať pre Ukrajinu čo najširšiu medzinárodnú podporu a prispieť tak k ukončeniu konfliktu. Zdôraznil tiež nevyhnutnosť kontinuity procesu aktívnej a efektívnej obnovy a rekonštrukcie Ukrajiny.,,Ku ktorej chceme jednoznačne prispieť spoločným úsilím všetkých členských krajín EÚ,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  2. Ľudovít Ódor
  3. Ničiteľka?

V blízkej budúcnosti členmi EÚ

Zástupcovia krajín S3 diskutovali aj o spoločných aktivitách smerom ku krajinám západného Balkánu a nevyhnutnosti pokračovať v ich integračnom procese. ,,Aby sa stali v blízkej budúcnosti členmi EÚ,“ poznamenal Wlachovský. Spolupráca v rámci Slavkovského formátu je podľa neho veľmi užitočná, potvrdil tiež, že členské krajiny sa zhodujú vo viacerých otázkach zahraničnej politiky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Wlachovský: Spolupráca je veľmi užitočná! Spoločným úsilím chceme aj my jednoznačne prispieť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php