eReport.sk
Ladislav Bašternák, foto: tasr

Bašternák pred odsúdením prepísal časť majetku na svojich blízkych. Byty, ktoré previedol na rodičov, musia ísť do konkurzu!

Tri byty, ktoré Ladislav Bašternák previedol na rodičov, musia ísť do konkurzu. V pondelok o tom zatiaľ neprávoplatne rozhodol Okresný súd Bratislava I. Bašternák je už právoplatne odsúdený za daňové podvody. Na sociálnej sieti o tom informoval právny zástupca štátu Peter Kubina. Na verdikt upozornili Aktuality.sk a Denník N.

,,Okresný súd Bratislava I dnes dopoludnia v celom rozsahu vyhovel prvej z celkovo šiestich odporovacích žalôb, ktorými sme pred tromi rokmi tieto sporné prevody napadli na súde ako právni zástupcovia štátu,“ priblížil Kubina na sociálnej sieti. Dodal, že ide o dva byty na bratislavskej Kolibe a jeden v komplexe Five Star Residence.

V minulosti odsúdený v daňovej kauze

Bašternák bol v minulosti odsúdený v daňovej kauze na päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody a trest prepadnutia majetku. V januári 2022 bol podmienečne prepustený na slobodu. Ešte pred odsúdením mal previesť časť majetku na blízkych. Vtedajšia konkurzná správkyňa Lenka I. voči tomu nepodala odporovacie žaloby.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Veci môžu byť inak!
  2. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  3. Ľudovít Ódor

Pozastavený výkon činnosti

Tvrdila, že to nebolo možné. Momentálne má pozastavený výkon činnosti. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na ňu v piatok (26. 5.) podal obžalobu pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bašternák pred odsúdením prepísal časť majetku na svojich blízkych. Byty, ktoré previedol na rodičov, musia ísť do konkurzu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php