eReport.sk
Wanda Adamík Hrycová počas natáčania sa neubránila slzám, foto: rtvs

Wanda Hrycová o útoku v Mariupole: Za toto zhoríte v pekle! Ste úbohá zberba!

Filmová producentka Wanda Hrycová má ku Ukrajine veľmi blízko. Pred pár rokmi tam natáčala seriál Slovania a odvtedy jej táto krajina ešte viac prirástla ku srdcu. Preto aktuálnu situáciu prežíva ešte intenzívnejšie a nešetrila tvrdými slovami.

Tak ako mnoho matiek, aj Hrycovú veľmi nahneval útok na pôrodnicu v Mariupole. Pohľad na tehotné ženy, ktoré musia utekať a zachraňovať si život krátko pred pôrodom, bol psychicky veľmi náročný. Preto ani naša producentka neudržala nervy a adresovala ruským vojakom nahnevaný, ale o to úprimnejší príspevok.

„Fuj, hnus, najhnusnejšie zlo…“

„Za toto zhoríte v pekle!!! Všetci vy, ktorí ste zodpovední za toto nezmyselné vražedné šialenstvo. Vy bezcitné, nekultúrne, neľudské hovädá, svoloč, zberba úbohá. Ako môžete bombardovať pôrodnicu a detskú nemocnicu? Tento čin sa stane symbolom tejto hrôzostrašnej nezmyselnej vojny, ktorá je výplodom chorej mysle psychopatického zločinca a jeho prisluhovačov. Fuj, hnus, najhnusnejšie zlo vo svojej destilovanej forme,“ rozhnevaná napísala na Instagram.

Poslala pochvalu tým, ktorí pomáhajú utečencom

Hrycová nezaháľa ani pri pomáhaní Ukrajincom. Hneď po začiatku vojny zmobilizovala sily a snažila sa poskytnúť rady, kontakty a praktickú pomoc všetkým svojim známym aj s rodinami. Tento týždeň bola dokonca na otočku v Užhorode, aby im odovzdala potrebné veci, ktoré im teraz chýbajú.

Pri návrate domov bola milo prekvapená z toho, čo zažila na hranici vo Vyšnom Nemeckom. Preto poslala verejnú pochvalu dobrovoľníkom, polícii, vojakom, záchranárom a všetkým tým, ktorí pomáhajú pri utečeneckej kríze.

Viac sa dozviete:

  1. Wanda Adamík Hrycová

„To, ako mali zorganizované a ako sa správali k utekajúcim ľuďom, ma naozaj dostalo. Videla som slovenských vojakov, ktorí nosili ženám tašky, kufre, pomáhali hendikepovaným ľuďom na vozíkoch, deťom rozdávali keksíky. Bola som svedkom toho, ako utekajúca žena dostala v aute pred nami porážku a naši urobili všetko preto, aby ju okamžite dostali dopredu, kde už na ňu čakali naši záchranári a prispôsobili celý prijímací proces tak, aby o ňu bolo postarané. A to všetko v pokoji a s pochopením,“ povedala Hrycová.

Uznala, že všetci ľudia na hraniciach sú už vyčerpaní, majú toho veľa a ešte na nich čakajú náročné práce. Bolo však podľa nej skvelé vidieť, že to dobre funguje a pomáhame všetkým utečencom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Wanda Hrycová o útoku v Mariupole: Za toto zhoríte v pekle! Ste úbohá zberba!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti