eReport.sk
Demokrati sú kompletní
Eduard Heger. Foto: tasr

Vznikne nová ,,demokratická“ vláda? Demokrati tvrdia, že sa to dá aj bez Hlasu!

Strana Demokrati sa bude s pokorou uchádzať o dôveru voličov. V prípade, že sa dostane do vlády, bude odborným, skúseným a stabilným partnerom. Uviedla to vo svojom stanovisku v reakcii na výzvu SaS, aby strany pod hranicou zvoliteľnosti z volebného boja odstúpili.

,,Kolegovia zo SaS, namiesto výzvy na odstúpenie radšej spolu s Progresívnym Slovenskom a KDH nájdite odvahu a vylúčte spoluprácu s Hlasom. Poďme dať spoločne nádej všetkým Slovákom, že môže vzniknúť demokratická vláda. Dá sa to aj bez Hlasu,“ skonštatovali Demokrati.

Riešiť problémy

Tvrdia, že existuje reálna nádej na vznik demokratickej vlády, ktorá bude garantovať zahraničnopolitickú orientáciu na Západ, riešiť problémy v zdravotníctve a nebude prichádzať s lacným populizmom. Predseda SaS Richard Sulík vo štvrtok upozornil na hrozbu prepadnutia množstva demokratických hlasov, ktoré môžu byť kľúčové pri zostavovaní vlády.

,,Hlas je rovnako nebezpečný ako Smer. Mrzí nás, že namiesto toho, aby sa strana SaS pridala k našej výzve mobilizovať nerozhodnutých voličov, legitimizuje ľudí ako Pellegrini, Žiga, Raši, Saková, Tomáš…“ uviedli Demokrati.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ceny elektriny i plynu sa môžu na budúci rok zvýšiť

Z boja odstúpiť

Ak by sa strany rozhodli z boja odstúpiť v prospech SaS, deklaroval pripravenosť rokovať s nimi po voľbách o obsahu vládneho programu či personálnych nomináciách. Vyhnúť sa chce vzniku vlády v zložení Smer-SD, Hlas-SD, Republika a SNS.

Zdroj: tasr/FB


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vznikne nová ,,demokratická“ vláda? Demokrati tvrdia, že sa to dá aj bez Hlasu!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php