eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Iniciatíva Kresťania: Politici zneužívajú kresťanstvo vo volebnej kampani! V minulosti tak spravili tieto strany…

Osobnosti verejného života, hlásiace sa ku kresťanstvu, vystríhajú pred zneužívaním viery vo volebnej kampani. Svojim vyhlásením pozývajú k pokojnému počúvaniu a hľadaniu spoločného dobra pre všetkých. TASR o tom informoval iniciátor tejto občianskej kampane a historik Ondrej Druga.

Iniciatíva Kresťania proti nenávisti uznáva, že Slovensko má za sebou roky chaosu a neschopnosti, pýchy a predsudkov, no nepovažuje za morálne usilovať sa o zmenu rozsievaním strachu a nenávisti. Vydala už niekoľko vyhlásení k závažným spoločenským udalostiam. ,,Nastávajúce voľby považujeme za veľmi dôležité. Preto sme pripravili ďalšie vyhlásenie, v ktorom sa v mnohých bodoch zhodujeme s vyhláseniami biskupov hlavných kresťanských cirkví Slovenska,“ uviedol Druga.

Situácia za posledné roky

Iniciatíva vydala vyhlásenie aj pred minulými voľbami, v ktorom poukázala na zneužívanie kresťanstva zo strany kotlebovcov či Štefana Harabina. ,,Situácia za posledné tri roky sa zmenila a mnohé strany začali využívať kresťanstvo viac nenápadne. Preto tento rok nikoho nemenujeme. Podobne ako biskupi prinášame súbor hodnôt, ktoré ako kresťania v politike odmietame, respektíve vítame,“ skonštatoval Druga.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.
  2. Ceny elektriny i plynu sa môžu na budúci rok zvýšiť

Podpísali:

Výzvu podpísali bývalý predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, štátny tajomník rezortu vnútra Martin Královič, kazateľ Cirkvi bratskej Daniel Pastirčák, predseda Rady Bratskej jednoty baptistov v SR Benjamin Uhrin, bývalý hokejový reprezentant Michal Handzuš či speváčka Janais.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Iniciatíva Kresťania: Politici zneužívajú kresťanstvo vo volebnej kampani! V minulosti tak spravili tieto strany…

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php