eReport.sk
Ilustračné á snímka. Foto: shutterstock.com

Ministerstvo zdravotníctva spúšťa OČKOVANIE: Je TU nová vakcína proti ochoreniu COVID-19!

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Ide o vakcínu Comirnaty Omicron XBB.1.5. Očkovať sa ňou začne od pondelka (25. 9.) vo vybraných očkovacích centrách. Záujemcovia sa môžu registrovať na stránke korona.gov.sk.

,,Očkovaciu látku je možné aplikovať intramuskulárne osobám starším ako 12 rokov ako jednu 0,3 ml dávku najskôr po troch mesiacoch od poslednej podanej vakcíny proti ochoreniu COVID -19, a to bez ohľadu na predchádzajúce očkovanie podané dávky a vakcínu proti ochoreniu COVID-19,“ priblížili.

V závislosti od záujmu o očkovanie:

Očkovať sa bude vo vybraných očkovacích centrách. Zoznam je na stránke: www.health.gov.sk/Clanok?mzsr-covid-ockovanie-vakcina-adaptovana. Platí nasledujúcich desať týždňov. ,,Priebežne ho ministerstvo bude prehodnocovať v závislosti od záujmu o očkovanie,“ doplnili z komunikačného odboru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelensky pricestoval do Washingtonu
  2. Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.
  3. Ceny elektriny i plynu sa môžu na budúci rok zvýšiť

Dlhotrvajúce následky na zdraví

COVID-19 môže podľa rezortu stále spôsobiť dlhotrvajúce následky na zdraví. ,,Najlepším spôsobom prevencie pred týmto rizikom je očkovanie. Štát zabezpečil bezplatné očkovanie pre všetkých občanov na území SR – je už len na zodpovednosti každého občana chrániť svoje vlastné zdravie,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo zdravotníctva spúšťa OČKOVANIE: Je TU nová vakcína proti ochoreniu COVID-19!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php