eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: tasr

Vznikla piata vláda Orbána. Premiér: Maďarsko sa nemôže spoliehať na pomoc z Európskej únie

Zložením sľubu ministrov v maďarskom Národnom zhromaždení vznikla v utorok oficiálne piata vláda premiéra Viktora Orbána. Ministrov na návrh predsedu vlády vymenovala prezidentka Katalin Nováková, informuje spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na spravodajský server origo.hu.

Pred zložením sľubu Orbán predstavil poslancom parlamentu ministrov svojej vlády, zdôvodnil ich výber a prezentoval ich úlohy. Premiér v následnom prejave zdôraznil, že kabinet nebude mať ľahkú úlohu, pretože sa ešte ani neskončila koronavírusová pandémia, v susednej krajine zúri vojna a Maďarsko sa nemôže spoliehať na pomoc z Európskej únie. Zdôraznil však, že vládnuca strana získala v parlamentných voľbách rekordnú podporu voličov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Utečenci z Ukrajiny na ilustračnej snímke.
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán hovorí k svojim priaznivcom počas volebnej noci po parlamentných voľbách a referende o zákone na ochranu detí , 3. apríla 2022 v Budapešti.
  3. Šéf strany Fidesz a maďarský premiér Viktor Orbán.
  4. Maďarský premiér Viktor Orbán.
  5. Hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.
  6. Viktor Orbán na snímke z videa, na ktorom vyhlásil v Maďarsku stav vojnovej hrozby.

Na poste vicepremiéra zostal Zsolt Semjén, agrárny rezort povedie István Nagy, ministrom vnútra je opäť Sándor Pintér. János Lázár sa stal ministrom výstavby a investícií, novým ministrom obrany je Kristóf Szalay-Bobrovniczky.

Szijjártó bude zodpovedný aj za dostavbu elektrárne

Rezort justície naďalej bude riadiť Judit Vargová a o vedenie ministerstva kultúry a inovácií požiadal Orbán Jánosa Csáka. Rezort vonkajších ekonomických vzťahov a zahraničných vecí povedie staronový šéf diplomacie Péter Szijjártó, ktorý bude zodpovedný aj za dostavbu atómovej elektrárne v Paksi.

Ministrom premiérovej kancelárie zostáva Antal Rogán a na čele úradu vlády bude aj naďalej minister Gergely Gulyás. Mihály Varga zostáva na čele rezortu financií, ministerstvo technológií a priemyslu povedie László Palkovics. Mártona Nagya poveril premiér riadením rezortu hospodárskeho rozvoja a Tibor Navracsics bude riadiť územný rozvoj a využitie únijných zdrojov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vznikla piata vláda Orbána. Premiér: Maďarsko sa nemôže spoliehať na pomoc z Európskej únie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti