eReport.sk
Hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.
Hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács. Foto: tasr

Prečo bude Maďarsko vetovať zákaz dovozu ruskej ropy? Reakcia Orbánovej vlády hovorí za všetko!

Maďarsko bude vetovať návrh zákazu Európskej únie na dovoz ropy z Ruska, vyhlásil v stredu v rozhovore pre britskú verejnoprávnu televíziu BBC hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.

Na otázku moderátora, či Budapešť v tejto otázke, v ktorej ide o jednotné vystupovanie EÚ, uplatní právo veta, Kovács odpovedal: „Skrátka áno. Musíte však vidieť, ako Únia funguje. Návrh prichádza z Bruselu, teda z administratívneho byrokratického centra EÚ a nie z členských krajín. Presne vedia, že tento návrh je v rozpore s maďarskými záujmami, nie je realizovateľný, a ak ho schválime, tak tým úplne zničíme maďarské hospodárstvo“.

Nevidíme nijaké plány ani záruky na to, ako by sa na základe súčasných návrhov dal zvládnuť prechod, a nevidíme ani to, ako by bolo možné zaručiť energetickú bezpečnosť Maďarska.

Hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.

Kovács pre agentúru Reuters v stredu dopoludnia povedal, že v navrhovanom zákaze EÚ na dovoz ruskej ropy nevidí záruku energetickej bezpečnosti Maďarska. „Nevidíme nijaké plány ani záruky na to, ako by sa na základe súčasných návrhov dal zvládnuť prechod, a nevidíme ani to, ako by bolo možné zaručiť energetickú bezpečnosť Maďarska,“ dodal.

Exekutíva EÚ v stredu navrhla zakázať do šiestich mesiacov dovoz ruskej ropy a do konca roka ukončiť dovoz rafinovaných ropných produktov. V snahe presvedčiť „zdráhajúce sa krajiny“, aby návrh nevetovali, navrhol Brusel dlhšie obdobie na zavedenie embarga pre Maďarsko a Slovensko, uviedol podľa Reuters nemenovaný zdroj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík (PS/SPOLU).
  2. Slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič.
  3. Predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyenová
  4. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
  5. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  6. Predseda maďarského Národného zhromaždenia (parlamentu) László Kövér.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo bude Maďarsko vetovať zákaz dovozu ruskej ropy? Reakcia Orbánovej vlády hovorí za všetko!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti