eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán hovorí k svojim priaznivcom počas volebnej noci po parlamentných voľbách a referende o zákone na ochranu detí , 3. apríla 2022 v Budapešti.
Maďarský premiér Viktor Orbán hovorí k svojim priaznivcom počas volebnej noci po parlamentných voľbách a referende o zákone na ochranu detí , 3. apríla 2022 v Budapešti. Foto: tasr/ap

Orbán bez servítky: Liberáli chcú zlikvidovať životný štýl Európy!

Problémom v Amerike i západnej Európe je dominancia progresívnych liberálov. Vyhlásil to vo štvrtok v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na najväčšom konzervatívnom podujatí Ameriky, na každoročnej konferencii Conservative Political Action Conference (CPAC), ktorú prvýkrát usporiadali v Európe. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na internetové vydanie týždenníka Magyar Hang.

Orbánova ostrá kritika

Orbán v otváracom prejave dvojdňového podujatia, ktorého maďarským organizátorom je Centrum pre základné práva (Alapjogokért Központ), prirovnal liberalizmus Západu ku komunistickej diktatúre. Medzi hosťami konferencie je aj český exprezident Václav Klaus, ktorého predseda maďarskej vlády pri privítaní označil za „intelektuálne najsmelšieho človeka Európy“.

Likvidácia európskeho životného štýlu?

Maďarský premiér a predseda strany Fidesz v rozsiahlom prejave pripomenul, ako Maďarsko zvíťazilo nad komunistickým režimom a porazilo liberálov a medzinárodnú ľavicu. „Maďarsko je laboratóriom, v ktorom sme vyvinuli protilátku proti progresívnej dominancii,“ povedal Orbán, ktorý prezentoval 12-bodový „maďarský recept“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Katalin Novák, maďarská ministerka pre rodinu.
  2. Šéf strany Fidesz a maďarský premiér Viktor Orbán.
  3. Viktor Orbán na snímke z videa, na ktorom vyhlásil v Maďarsku stav vojnovej hrozby.
  4. Utečenci z Ukrajiny na ilustračnej snímke.
  5. Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019.
  6. Počítanie euro bankoviek

Prvkami tohto receptu je podľa jeho slov okrem iného ísť vlastnou cestou, podporovať cirkvi a rodiny, presadzovať národné záujmy v zahraničnej politike, vybudovať si vlastné médiá či nenechať sa ovplyvniť extrémistickými konšpiračnými teóriami. Orbán tiež podčiarkol význam viery v Boha, pretože „človek musí žiť s vedomím, že raz za svoje činy ponesie zodpovednosť“.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán bez servítky: Liberáli chcú zlikvidovať životný štýl Európy!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti