eReport.sk
vytvorenie mieru na Ukrajine
Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, foto:tasr/ap

Szijjártó: Svet by mal využiť Valné zhromaždenie OSN na vytvorenie mieru na Ukrajine!

Svet by mal využiť príležitosť rokovania Valného zhromaždenia OSN na vytvorenie mieru na Ukrajine, ale to si vyžaduje dialóg medzi znepriatelenými stranami. Vyhlásil to v pondelok minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó po príchode do New Yorku na 78. Valné zhromaždenie OSN.

Valné zhromaždenie OSN

Šéf maďarskej diplomacie v súvislosti so zasadnutím Rady pre zahraničné veci Európskej únie ďalej uviedol, že kolegovia budú samozrejme varovať všetkých pred stretávaním sa a rokovaním s predstaviteľmi ruskej vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruské ministerstvo obrany
  2. Bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili
  3. Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor

„Myslím si, že toto je nesprávny smer. Sme v New Yorku na Valnom zhromaždení OSN. OSN nebola vytvorená na to, aby sa v nej združovali podobne zmýšľajúci ľudia, na to sú iné organizácie, ako napríklad NATO alebo Európska únia,“ povedal Szijjártó.

„Vytvorenie mieru na Ukrajine“

OSN podľa jeho slov vznikla preto, aby sa strany, ktoré medzi sebou dokonca vedú vojnu, mohli spolu aspoň hovoriť, pretože potom je aj nádej, že sa načrtne nejaké riešenie, alebo sa situácia aspoň nezhorší.

Szijjártó volá po mieri

„Svet by mal využiť tento týždeň na vytvorenie mieru na Ukrajine. Tu sú Rusi, tu sú Ukrajinci, tu sú Američania. Rovnako aj Francúzi, tu sa môže, aby sa všetci takpovediac porozprávali na neutrálnom území.“ Podčiarkuje maďarský minister, ktorý vyhlásil, že sa stretne s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom. Podľa plánov v druhej polovici týždňa. Ako dodal, považoval by to za správne, keby to isté urobilo čo najviac jeho západoeurópskych rezortných partnerov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Szijjártó: Svet by mal využiť Valné zhromaždenie OSN na vytvorenie mieru na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php