eReport.sk
Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor, aby zamietol žalobu Kyjeva

Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor! Moskva v pondelok na pôde Medzinárodného súdneho dvora (MSD) kritizovalo žalobu Ukrajiny, podľa ktorej Moskva falošne obvinila Kyjev z genocídy, aby ospravedlnila svoju inváziu. Moskva žiada zamietnutie prípadu.

Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor

Šéf právneho tímu Ruska Gennadij Kuzmin na pôde súdu uviedol, že ukrajinská žaloba je prejavom nerešpektovania náležitého výkonu spravodlivosti a predstavuje zneužitie tohto procesu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Varšava a Kyjev sa dohodli. Obilie
  2. Bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili

„Ukrajina Rusko neobviňuje zo spáchania genocídy. Neobviňuje ho ani z neschopnosti zabrániť genocíde či zabrániť jej,“ povedal. „Ukrajina, naopak, tvrdí, že genocída nenastala,“ uviedol a dodal, že toto vyjadrenia by malo byť dostatočné na odmietnutie prípadu, pretože ak nenastala genocída, nemohli byť porušené ani dohovory o genocíde.

Žaloba Kyjeva

Kyjev žalobu podal vlani krátko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Tvrdí, že Rusko porušilo Dohovor OSN o genocíde. Z roku 1948, keď na začiatku svojej invázie na Ukrajinu vyhlasovalo, že cieľom vojenskej intervencie. V tejto krajine je zastaviť genocídu v proruských oblastiach na východe Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor, aby zamietol žalobu Kyjeva

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php